شنبه 9 مرداد 1395 | 30.07.2016 | 09:50
کد مطلب: 12472
تاریخ انتشار: دوشنبه 22 اسفند 1390 - 16:57
ماشین های جنگی اختصاصی آمریکا +تصاویر

ماشین های جنگی اختصاصی آمریکا +تصاویر

اجتماعی  - جنگ افزارهایی در جهان وجود دارند که تنها در آمریکا یافت می شود.

به گزارش «24»، با وجود ابرقدرت های نظامی همچون روسیه و چین، هنوز هم ایالات متحده در جنگ افزار پیشتاز است. بیزنس اینسایدر چندین جنگ افزار انحصاری ارتش ایالات متحده را معرفی کرده است که تنها این کشور این سلاح ها را در اختیار دارد. 

  .

پهباد MQ9 Reaper  

مهمترین پرنده جاسوسی ایالات متحده همین پهباد است و تقریبا اسکادران های F16 به طور کامل با این پهباد جایگزین شده اند. این پرنده بزرگترین پهباد ارتش آمریکا از لحاظ اندازه است. اندازه دو بال آن در حدود ۲۵ متر، وزن تیک آف در حدود ۱۵ تن بوده و تا ۳۶ ساعت قابلیت پرواز دارد. این پرنده غول آسا تا ۱۵۶۰۰ متر میتواند از سطح زمین اوج بگیرد و  و چشم های عقاب آسای آن میتواند نوشته روی یک کاغذ را از فاصله ۳۲۰۰ متری بخواند! همچنین این پرنده میتواند همراه خود تا ۲۳۰ کیلوگرم مهمات برای حملات هوا به هوا و هوا به زمین حمل کند. 

.

 AA12 Atchisson Assault Shotgun

این ابر شاتگان، میتواند در عرض یک ثانیه ۱۲ گلوگه شاتگان شیلک کند. همچنین این اسحله سبک میتواند با شلیک نارنجک هایی مخصوص با بهره بالا تا ۱۷۵ متری خود را هدف قرار دهد. گفتنی است است اسلحه میتواند تا ۹۰۰۰ شلیک پشت سر هم را بدون وقفه و هیچ مشکلی انجام دهد.

 .

پوشش مخفی کننده ADAPTIV

شاید این نوع پوشش را تا به حال در فیلم ها دیده باشیم. اما با ورود متامتریال ها به دانش بشری، این رویا در حال تحقق یافتن است و یک شرکت سوئدی این مهم را انجام داده است (توسط ارتش امریکا خریداری و انحصاری شده) با استفاده از این پوشش روی ابزارهایی مانند تانک، و شکاندن و یا دور زدن امواج الکترومغناطیسی، تانک از دور (از منظر شخص یا ابزار ثالث) به سطح زمینه خواهد چسبید!  و یا حتی ممکن است به صورت یک موجود (مثلا جیپ) دیگر در بیاید. 

 .

 PHASR  

 یک کور کننده لیزری. Personnel Halting and Stimulation Response یا همان PHASR، اسلحه ای است که مهمات آن تابش لیزری است که میتواند آنچه در سر راهش وجود دارد را با تابش خود کور کند. همچنین فاصله سنجی  نیز از دیگر کاربردهای این سلاح است. گفتنی است استفاده از سلاحهای کور کننده توسط سازمان ملل در سال ۱۹۹۵ ممنوع اعلام شده بود که ایالات متحده تا سال ۲۰۰۹ این پیمان را نمیپذیرفت.  در نهایت پس از پذیرش این پیمان در ۲۰۰۹، توان تابش را کاهش داد تا تنها باعث جراحت چشمی شود. این سلاح در عراق نیز استفاده میشد.

 .

 The Taser Shockwave

 شوکر تیزر میتواند گروهی از افرادی که در محدوده آن قرار دارند را درجا از بین ببرد. برای این امر تنها فشردن یک دکمه کافی است. این دستگاه به طور مداوم نیز میتواند کار کند و توسط ماشین های سبک نیز حمل شود. فاصله پاسخگویی آن نیز در حدود ۸ متر است.

 .

The Black Knight

 شوالیه سیاه نام یک تانک قابل هدایت است که مخصوص موقعیت هایی است که فرستادن نیروی انسانی مخاطره آمیز است. یک موتور ۳۰۰ اسب بخاری به همراه توپ ۳۰۰ میلی متری و چندین سلاح اتوماتیک دیگر از جمله مشخصات آن است. این تخریب گر هوشمند میتواند با استفاده از برنامه از پیش تعیین شده نیز نقشه خود را انجام دهد و احتیاج به هیچ دستور و یا کنترلی نیز نداشته باشد.

 .

The Active Denial System

 این جنگ افزار تمام الکترونیکی با تابش امواجی با طول موج کمتر از مایکروویو، باعث درد  و رنج و آزار شدیدی روی پوست میشود. فردی که در معرض تابش این سلاح قرار گیرد با سرعت پا به فرار میگذارد تا از شر آن خلاص شود. به همین دلیل به آن اسلحه خداحافظی نیز میگویند. کارشناسان مربوطه میگویند این سلاح عوارض طولانی مدت روی پوست نمیگذارد.

 .

 The Laser Avenger

این لیزر توان بالا به راحتی میتواند هر آنچه سر راهش قرار دارد را برش دهد! 

   .

MAARS Robot

این روبات کوچک و هوشمند مخصوص حمله و انفجار به صورت خودکار و با قابلیت کنترل از راه دور است. همچنین با داشتن اسلحه اتوماتیک MB240  و نارنجک انداز ۴۰ میلی متری، میتواند به سادگی جای یک سرباز را پر کند. وجود انوع سنسور های گاز، دود، سر و صدا، گردش هوا و ... از دیگر امکانات آن است.

 16

 

کد مطلب: 12472
تاریخ انتشار: دوشنبه 22 اسفند 1390 - 16:57
نظرات کاربران [ 2 ]
بدون نام یکشنبه 1 دی 1392
باحال بود
علی جمعه 22 اردیبهشت 1391
خیلی خوب بود 20

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+2