کدخبر: ۱۵۶۹۸

انتقاد روزنامه جوان از واردات خودروهای لوکس ۲میلیاردی

بر اساس فرمان رئس جمهور، باید خودروسازان سازوکار‌های لازم را به منظور تولید و عرضه حداقل یک «خودروی اقتصادی» با ساختار به‌روز فراهم می‌کردند که نه تنها این مهم اتفاق نیفتاده، بلکه برخلاف قانون، به جای واردات خودروی اقتصادی، خودرو‌های لوکس ۲‌میلیاردی وارد کشور شده است.

انتقاد روزنامه جوان از واردات خودروهای لوکس ۲میلیاردی

به گزارش 24 آنلاین، روزنامه جوان نوشت:

یکی از الزامات مهم موفقیت یک قانون یا فرمان، نظارت بر حسن اجرای آن است، در غیر این صورت کامل‌ترین و بی‌عیب‌ترین قوانین نیز به دلیل نبود نظارت، کارایی خود را از دست می‌دهند و به فراموشی سپرده می‌شوند. در شرایطی که حدود سه‌سال‌وچهارماه (۴۰ ماه) از بازدید سرزده رئیس‌جمهورفقید از شرکت ایران‌خودرو و فرمان هشت ماده‌ای او برای تحول در صنعت خودروسازی کشور می‌گذرد، مردم همچنان منتظر به بار نشستن این فرمان هستند.

بر اساس این فرمان، باید خودروسازان سازوکار‌های لازم را به منظور تولید و عرضه حداقل یک «خودروی اقتصادی» با ساختار به‌روز فراهم می‌کردند که نه تنها این مهم اتفاق نیفتاده، بلکه برخلاف قانون، به جای واردات خودروی اقتصادی، خودرو‌های لوکس ۲‌میلیاردی وارد کشور شده است. نکته قابل تأمل این است که دولت با قانون مجلس، خزانه خود را پر کرد و ثروتمندان نیز به خودرو‌های لوکس و لاکچری‌شان رسیدند. در این میان بازهم اقشار متوسط جامعه هم از خودروی اقتصادی داخلی و هم از خودرو‌های اقتصادی وارداتی بی‌بهره ماندند. 

کدخبر: ۱۵۶۹۸
ارسال نظر