کدخبر: ۱۶۶۸

رئیس سازمان برنامه: به مردم نوید می‌دهیم هیچ تکانه‌ای در اقتصاد به وجود نیاید

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه به مردم نوید می‌دهد هیچ تکانه‌ای در اقتصاد نداشته باشیم، گفت: سفره و معیشت مردم اولویت اصلی دولت است، با سیاست توزیع کالابرگ برای مردم کم‌درآمد و دیگر سیاست‌های اتخاذشده در سطوح مختلف، شرایط را بهتر و پایدارتر خواهیم کرد.

رئیس سازمان برنامه: به مردم نوید می‌دهیم هیچ تکانه‌ای در اقتصاد به وجود نیاید

به گزارش پایگاه خبری 24، داوود منظور در حاشیه نشست با اقتصاددانان حوزوی و دانشگاهی که در دانشگاه قم برگزار شد، در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، مسائل مربوط به دستگاه‌های اجرایی را بررسی کردیم و از نکات مهمی که در جلسه مطرح شد، تسریع در بهره‌برداری طرح‌ها و پروژه‌های زیرساختی به‌ویژه در حوزه راه‌های مواصلاتی از جمله بهسازی و تکمیل راه‌های جاده‌ای استان و راه آهن مربوط به حوزه سلفچگان بود. در این خصوص تصمیمی اتخاذ شد تا منابع لازم را تجهیز و تکمیل کنیم.

بر اساس گزارش دانشگاه قم، او افزود: امیدواریم این طرح‌ها حداکثر تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسند. البته برخی از این طرح‌ها تا پایان امسال نیز به نتیجه می‌رسند. همچنین حدود سه هزار میلیارد تومان منابع برای راه‌های مواصلاتی باید تزریق شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در حوزه آب و فاضلاب و تصفیه‌خانه فاضلاب هم در حوزه شهر قم و شهرستان‌های اطراف، بنابر این شد تا منابع آنها هم تقویت شود که حدود دو هزار میلیارد تومان منابع برای این امر لازم است، تکمیل بیمارستان‌ها و مدارس در حال ساخت به ویژه آنهایی که با کمک خیرین انجام می‌شود در اولویت است. در مجموع حدود هفت هزار میلیارد تومان طرح‌های نیمه‌تمام داریم که منابع آن باید تکمیل شود.

منظور بیان کرد: متعهدیم که در سال جاری بخش مهمی از این پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم، همچنین امروز با شخصیت‌های علمی، حوزوی و دانشگاهی استان قم نیز دیدار داشتیم و در مسئله‌ی توازن بودجه‌ای و عدالت در تخصیص و توزیع بودجه بسیار نکات سازنده‌ای‌ در این دیدارها مطرح شد.

وی تصریح کرد: تعدد مراکز دانشگاهی، حوزوی و پژوهشی که در استان قم وجود دارد ظرفیت استان را از جهت علمی بسیار بالا برده است، استان قم به عنوان میزبان دانشجویان و طلاب بین المللی نیز ظرفیت بالایی دارد که باید به آن توجه شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: نگاه دولت این است که در سال جاری و در سال آینده بتوانیم ثبات قیمت را در بازار مستقر کنیم، بازار ارز هم اکنون به ثبات خیلی خوبی رسیده است، هدف ما این است که به‌تدریج تورم را در کشور کاهش دهیم و کنترل پایداری داشته باشیم و در پایان برنامه هفتم به تورم تک‌رقمی برسیم.

منظور در پایان یادآور شد: آستانه معافیت مالیاتی برای کارکنان دولت به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش داده شده است و برای مشاغل و کسبه خرد آستانه معافیت مالی را ۱۰۰ میلیون در سال در نظر گرفتیم که نسبت به سال گذشته این رقم دو برابر شده است. بنابراین تمام رویکرد دولت این است که بتوانیم ضمن ایجاد رشد در اقتصاد، از سیاست‌های تکانه‌ای نیز جلوگیری کنیم.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۶۶۸
ارسال نظر