کدخبر: ۳۰۱

لغو ممنوعیت صادرات چند گروه کالایی ابلاغ شد

ممنوعیت صادرات کالاهای کاغذ و کارتن بسته بندی، فیلم BOPP و BOPET، تخم مرغ خوراکی و غیر خوراکی، جوجه یک روزه، پیله کرم ابریشم، ابریشم خام، ضایعات ابریشم، نخ ابریشم، پشم خام و نخ و الیاف پشمی، با ابلاغ گمرک لغو شد.

لغو ممنوعیت صادرات چند گروه کالایی ابلاغ شد

به گزارش پایگاه خبری 24، طبق اعلام دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران، ممنوعیت صادرات کالاهای کاغذ و کارتن بسته بندی، فیلم BOPP و BOPET، تخم مرغ خوراکی و غیر خوراکی، جوجه یک روزه، پیله کرم ابریشم، ابریشم خام، ضایعات ابریشم، نخ ابریشم، پشم خام و نخ و الیاف پشمی، با ابلاغ گمرک لغو شد.

همچنین بر اساس نامه ابلاغیه گمرک، با توجه به قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در ارتباط با شرایط صادرات پیله کرم ابریشم با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت معدن و تجارت مکاتبه شده است.

در پاسخ این دفتر نیز آمده با توجه به اینکه پیله کرم ابریشم عمدتاً به صورت پیله خشک مبادله می‌شود و شفیره موجود در آن طی فرآیند خشک کردن پیله از بین می‌رود، بنابراین پیله کرم ابریشم خشک شده در زمره ذخایر ژنتیکی موضوع بند الف - ۲ ماده ۲۳ قانون احکام دائمی کشور، محسوب نمی‌شود و صادرات آن با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوطه بلامانع است.

گفتنی است سازمان توسعه تجارت مرداد ماه امسال با اشاره به رای دیوان عدالت اداری در سال گذشته، اعلام کرد که در حال حاضر ممنوعیت صادرات برخی از کالاهایی که از سال ۱۳۹۷ ممنوع شده بود، از جمله تخم مرغ، جوجه یک روزه، ابریشم خام و غیره رفع شده است. اما این موضوع به تازگی از سوی گمرک جمهوری اسلامی به گمرکات کشور ابلاغ شده است.

منبع: ایراسین
کدخبر: ۳۰۱
ارسال نظر