کدخبر: ۳۸۴۱
درخواست انجمن واردکنندگان برنج از بازرسی نهاد ریاست جمهوری؛

تجربه فساد و انحصار صنعت چای تکرار نشود

رییس انجمن واردکنندگان برنج در مکاتبه با رییس دفتر بازرسی ویژه نهاد ریاست جمهوری ضمن درخواست رسیدگی به وضعیت ویژه واردات برنج، اصلی ترین دغدغه این انجمن را تکرار تجربه فساد و انحصار صنعت چای در این حوزه دانست.

تجربه فساد و انحصار صنعت چای تکرار نشود

به گزارش پایگاه خبری 24، در بخشی از نامه کریم اخوان رئیس، هیئت مدیره انجمن واردکنندگان برنج، به حجت الاسلام حسن درویشیان، رئیس دفتر بازرسی ویژه نهاد ریاست جمهوری، آمده است: «کماکان نگرانی های زیادی در امر واردات برنج از سوی تشکل های خصوصی و اعضای این انجمن متصور بوده که برخی تصمیمات مقطعی و موضوعی از سوی مسئولان امر به قوت خود باقی است. برنامه ریزی ناهماهنگ برای تعیین سقف و تخصیص ارز می تواند باعث ایجاد رانت برای برخی از شرکت ها شود که باعث نگرانی در چرخه صنعت برنج و امکان ایجاد فضای ناسالم رقابتی برای برخی فعالان و تعارض منافع شود. اصلی ترین دغدغه این انجمن به عنوان تنها تشکل به ثبت رسیده در اتاق بازرگانی در حوزه برنج جلوگیری از انحصاری شدن و ایجاد رانت در این صنعت است تا تجربه فساد و انحصار در صنعت چای تکرار نشود.»

گفتنی است در پروسه ثبت سفارش واردات برنج نگرانی هایی از جانب اعضای انجمن واردکنندگان در خصوص نحوه اختصاص ظرفیت ثبت سفارش و تخصیص ارز به شرکت ها همچنان وجود دارد.

تجربه فساد و انحصار صنعت چای تکرار نشود + تصویر نامه

 

منبع: فود پرس
کدخبر: ۳۸۴۱
ارسال نظر