کدخبر: ۳۹۵

چند نفر مشمول دریافت یارانه تشویقی شدند؟

جزئیاتی جدید درباره واریز یارانه تشویقی اعلام شد.

چند نفر مشمول دریافت یارانه تشویقی شدند؟

به گزارش پایگاه خبری 24، سید رضا یحیوی، مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که بیش از ۱۹ میلیون خانوار مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰ هزار تومانی شده اند گفت حدود یک سوم خانوارهای مشمول از این طرح استفاده کرده‌اند.

وی گفت: بیش از ۱۹ میلیون خانوار مشمول دریافت اعتبار یارانه تشویقی شده‌اند و می‌توانند از آن استفاده کنند.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: از دوره‌ای که افزایش یارانه تشویقی به یارانه افراد اعلام شده، بیش از ۶ و نیم میلیون خانوار از طرح کالابرگ الکترونیکی استفاده کرده‌اند که استقبال ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد. بیشترین خریدهای انجام شده بین دهک‌های ۲ و ۳ بوده که مشمول دریافت یارانه هستند که این نشان می‌دهد دهک‌های پایین جامعه از آن به خوبی استفاده کرده‌اند و دولت نیز توانسته به هدفی که دارد نزدیک شود.

یحیوی با بیان اینکه تعاونی‌های روستایی بیش از هزار شعبه فعال در کشور دارند که با اتصال‌شان به کالابرگ می‌توان از این زیرساخت استفاده کرد، افزود: قدم دیگر برای سهولت استفاده مردم از کاربران‌شان، مذاکره با تعاونی‌های روستایی بود که اکنون ۴۰۰ تعاونی روستایی به این طرح پیوسته‌اند. پس از اتصال تعاونی‌های روستایی به صندوق‌های فروشگاهی، روستاییان می‌توانند خرید خود را با استفاده از اعتبار کالابرگ‌ انجام دهند. با این شیوه هم فرآیند خرید تسهیل می‌شود، هم آنها مشوق‌ ۱۲۰ هزارتومانی خود را دریافت می‌کنند.

وی درباره پیوستن‌ فروشگاه‌های اینترنتی به این طرح گفت: تا کنون یک فروشگاه اینترنتی به این طرح پیوسته است و در حال مذاکره و رایزنی با فروشگاه‌های دیگر هستیم. کارهای فنی مربوط به اتصال یک فروشگاه دیگر انجام شده و در مراحل آخر اتصال به شبکه قرار داریم که آن را به مردم شریف اطلاع خواهیم داد.

منبع: تسنیم
کدخبر: ۳۹۵
ارسال نظر