کدخبر: ۸۲۲۱

یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت طلا و سکه در روزهای آینده

عملکرد بازار سکه و طلا در طول یک هفته گذشته، از افزایش قیمت سکه و کاهش قیمت طلا حکایت دارد.

یک پیش‌بینی جدید درباره قیمت طلا و سکه در روزهای آینده

به گزارش پایگاه خبری 24، گزارش‌ها نشان می‌دهد که در طول هفته گذشته قیمت سکه ۲۱۸ هزار تومان افزایش یافته است. این در حالی است که هر گرم طلای ۱۸عیار، افت ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومانی را تجربه کرده است.

بر همین اساس، هر قطعه سکه امامی در بازار ۳۲ میلیون و ۸۰۱ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار ۲ میلیون و ۷۷۶ هزار تومان قیمت پیدا کرده است.

به این ترتیب، در بازار سکه هر قطعه نیم‌سکه ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

بنا به این گزارش، در حال حاضر فعالان بازار طلا اعتقاد دارند: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و همچنین اعیاد شعبانیه، تقاضا برای خرید انواع سکه ایجاد شده که همین تقاضا منجر به افزایش حباب شده است.

محمد کشتی‌آرای، کارشناس بازار طلا می‌گوید: در هفته گذشته قیمت جهانی طلا تا روز چهارشنبه تغییرات کمی داشت ضمن اینکه در همین مدت قیمت ارز به تدریج در حال صعود بود.

به گفته او، در روزهای پایانی هفته، قیمت جهانی طلا با کاهش شدیدی مواجه شد و از طرفی در بازار داخلی قیمت ارز مجددا سیر صعودی به خود گرفت و این دو عامل به نوعی یکدیگر را پوشش دادند و تغییراتی در قیمت طلا و سکه داشتیم. در مجموع اما تغییرات قیمت طلا و سکه مختصر بود.

این کارشناس بازار طلا تاکید می‌کند: نکته قابل توجه اینکه با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و همچنین نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، تقاضایی شکل گرفت که منجر به افزایش حباب انواع سکه شد. در حقیقت این افزایش قیمت‌ها به خاطر افزایش حباب قیمت بود و نه افزایش قیمت واقعی.

کشتی‌آرای متذکر می‌شود: در مجموع بازار طلا در هفته گذشته ثبات خوبی داشت. همچنین دادوستد در بازار طلا در هفته اخیر رونق خوبی داشت.

وی خاطرنشان می‌کند: پیش‌بینی می‌شود تا دوشنبه هفته آینده قیمت‌ها در بازار طلا تغییر چندانی نداشته باشد و در همین حدود باقی بماند.

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۸۲۲۱
ارسال نظر