کدخبر: ۸۹۹

تعمیرات برقی انواع خودروهای داخلی و خارجی در تعمیرگاه کاراک

خودروها از قسمت های متعددی تشکیل شده اند که ایجاد مشکل در هر قسمت سبب بروز اختلال در سایر قسمت ها و بطور کلی سبب اختلال در عملکرد خودرو خواهد شد.

تعمیرات برقی انواع خودروهای داخلی و خارجی در تعمیرگاه کاراک

سیستم برق خودرو یکی از مهمترین این قسمت ها می باشد که شامل اتصالات گسترده  و پیچیده است ؛ خرابی این سیستم نه تنها عملکرد اتومبیل را دچار مشکل می کند بلکه خطراتی نیز به دنبال دارد . در این مقاله قصد داریم با معرفی نشانه های خرابی سیستم برق خودرو شما را در تشخیص به موقع مشکل  کمک کنیم ؛ همچنین با معرفی یک تعمیرگاه معتبر برق اتومبیل  برای رفع خرابی برق خودرو یاریتان دهیم ، پس تا انتها این مطلب با ما باشید و آن را از دست ندهید .

 

تعمیرگاه کاراک

 

 

علائم خرابی سیستم برق خودرو چه هستند ؟

 

1.موتور به درستی روشن نمی شود

 

موتور خودرو برای راه اندازی به نیروی الکتریکی نیاز دارد. باتری جرقه ای ایجاد می کند که مخلوط سوخت را در موتور مشتعل می نماید. اگر موتور به درستی روشن نشود، ممکن است نشانه ای از خرابی  باتری باشد. با این حال، همچنین می تواند نشان دهنده مشکل در دینام یا برخی دیگر از مشکلات الکتریکی باشد.

 

2. صدای کلیک

شایع ترین علامت مشکلات الکتریکی در داخل وسیله نقلیه، صدای کلیک هنگام احتراق است. هنگامی که کلیک رخ می دهد، خودرو جریان کافی در سیستم الکتریکی خود برای راه اندازی موتور ندارد. معمولاً این بدان معناست که باتری خودرو شارژ خود را از دست داده یا عمر مفیدش به پایان رسیده است ، همچنین می تواند نشان دهنده مشکل در دینام یا استارتر باشد.

اگر خودرو هنگام راه‌اندازی صداهایی ایجاد می‌کند، ممکن است به این معنی باشد که استارت یا چرخ‌دنده حلقه فلایویل خراب است.

وسایل نقلیه با مسافت پیموده شده زیاد و عمر بالا  احتمال دارد که با سیستم الکتریکی خود مشکل داشته باشند. اگر خودرو هنگام راه‌اندازی مشکلی به ظاهر الکتریکی دارد، حتماً توسط یک مکانیک  باتجربه بررسی گردد. یکی از بهترین مراکز برای تعمیر مشکلات الکتریکی خودرو ، تعمیرگاه برق خودرو کاراک است .

 

برای ارتباط با مجموعه کاراک می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

09193035101 و 02177438544

 

 

3.مشکلات باتری

 

باتری خالی یا مرده یک مشکل الکتریکی آشکار است. با این حال، باتری را بدون بررسی سایر مشکلات الکتریکی احتمالی در خودرو تعویض نکنید. باتری خودرو حدود پنج سال عمر می کند، بنابراین ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. مشکل دینام نیز ممکن است علت  باشد.

 

کابل های باتری را از نظر خوردگی بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی وصل شده اند. اگر ماشین روشن نشد، باتری را به تعمیرگاه برق خودرو ببرید تا عملکرد آن را بررسی نمایند. اگر تعمیرگاه به این نتیجه برسد که باتری به خوبی کار می کند، ممکن است مشکل در جای دیگری از سیستم الکتریکی خودرو باشد. گام بعدی این است که دینام و سایر نقاط خودرو را بررسی کنید.

 

4.خرابی چراغ های خودرو

 

چراغ ها برای عملکرد ایمن یک خودرو بسیار مهم هستند. چراغ های راهنما، چراغ های ترمز و چراغ های جلو به رانندگان کمک می کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و رانندگان را در جاده ایمن نگه دارند. چراغ های داخلی به رانندگان این اطمینان را می دهد که می توانند آنچه را که در شب یا در شرایط کم نور دیگر نیاز دارند پیدا کنند.

 

اگر سیستم الکتریکی خودرو خراب شود، رانندگان ممکن است متوجه شوند که چراغ ها شروع به کم  نور شدن می کنند. چراغ‌های کم‌نور معمولاً ولتاژ پایین سیستم یا خرابی شارژ باتری را نشان می‌دهند. با این حال، شل بودن سیم یا خرابی تسمه دینام نیز می تواند مقصر باشد.

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث ایجاد مشکلات نور در خودرو می شود، خوردگی است. اکثر تعمیرگاه های معتبر خودرو باید بتوانند سیستم الکتریکی خودرو را با یک ولت متر تست کنند.

 

تعمیرگاه برق خودرو کاراک ، بهترین تعمیرگاه خودرو

 

اگر در وسیله نقلیه خود با مشکل برقی مواجه شدید و نیاز به تعمیر برق دارید ،  برای رفع این مشکل ، تعمیرگاه برق خودرو کاراک یکی از بهترین گزینه های شماست .  کارکنان ما با استفاده از تجهیزات مدرن عیب یابی و تعمیر خودرو ، به ارائه خدمات عالی برای انواع خودروهای شما می پردازند

در زیر برخی از خدمات تعمیرات برقی قابل ارائه در مرکز کاراک را به شما معرفی می نماییم :

 

تعمیرگاه کاراک

 

1.تعمیر خرابی باتری

 

 باتری همانند قلب برای آن است و بدون آن خودرو  امکان جابجایی ندارد . خرابی باتری شایع ترین و واضح ترین مشکل برقی آن است و در این حالت وقتی کلید را می‌چرخانید، موتور ماشین نمی‌چرخد ؛ ممکن است همچنان بتوانید از چراغ ها و سایر لوازم جانبی خود استفاده کنید ولی در باتری خودرویتان مشکلی وجود داشته باشد.

 

2.تعمیر خرابی دینام

 یکی از وظایف مهم دینام ، رساندن برق لازم به باتری برای روشن کردن اتومبیل می باشد .  دینام آسیب دیده یا خراب می تواند از شارژ مجدد باتری جلوگیری کند. اگر ماشین شما هنگام رانندگی شروع به ضعیف شدن عملکرد برقی مانند ضعیف شدن چراغ های جلو کرد، می توانید احتمال دهید که دینام خودرو شما خراب شد است .

تعمیرگاه کاراک

 

3.تعمیرسوختگی فیوز

 

 مهمترین عامل سوختن فیوز خودرو ، عبور جریان بالا از این خودرو می باشد برخی دیگر از دلایل سوختن فیوز خودرو شامل موارد زیر است :

  1. وجود اتصالی در مدارات الکتریکی خودرو
  2. توقف جریان در سیم های مربوط به سیستم های برق رسانی
  3. پاژن افزودن تجهیزات غیر استاندارد به قسمت های مختلف
  4. خرابی دینام خودرو
  5. جابجایی باتری خودرو به صورت غیر اصولی
  6. کاهش کیفیت فیزیکی بخش های سازنده فیوز خودرو

 

5.تعمیر خرابی شمع

خودرو شما بدون شمع ها هرگز روشن نمی شود ، شمع ها یک جرقه الکتریکی ساطع می کند که احتراق را مشتعل می سازد تا موتور شما روشن شود و روشن بماند. برخی نشانه ها که به ما می گوید شمع ها دچار مشکل شده اند شامل موارد زیر است :

  1. خاموش شدن موتور خودرو
  2. افزایش مصرف سوخت موتور
  3. جرقه معکوس می زند
  4. کوبیدن موتور

 

کدخبر: ۸۹۹
ارسال نظر