کدخبر: ۹

شبکه تعاونی روستایی کشور خرید تضمینی گندم را ۱۰۰ درصد افزایش داد

مدیر عامل اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران گفت: خرید تضمینی گندم امسال توسط شبکه تعاونی روستایی در سراسر کشور به ۴۰ درصد میزان خرید دولتی رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد افزایش دارد.

شبکه تعاونی روستایی کشور خرید تضمینی گندم را ۱۰۰ درصد افزایش داد

به گزارش پایگاه خبری 24،  محمود حیدری روز چهارشنبه (10 آبانماه) در نشست هم اندیشی اعضای شبکه تعاونی روستایی سراسر کشور در مشهد افزود: امسال در کشور ۱۳ میلیون تن گندم تولید شد که ۱۰ میلیون تن آن از سوی دولت خریداری شد و ۴۰ درصد این میزان خرید را شبکه تعاون روستایی انجام داد.

وی اضافه کرد:هم اندیشی امروز اعضای شبکه تعاونی روستایی سراسر کشور در مشهد با هدف بحث و بررسی سیاست‌ها و راهبردهای یک‌سال گذشته برگزار شد همچنین بررسی راهکارهای عملکرد موثر اتحادیه تعاونی های روستایی به عنوان بازوی اجرایی دولت از دیگر اهداف برگزاری این هم اندیشی است.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران گفت: مهمترین راهبردهای پیش روی سازمان از نگاه مدیران شرکت کننده مواردی مانند تضمین امنیت غذایی به عنوان یک امر حیاتی، توسعه صنایع تکمیلی برای جلوگیری از هدررفت محصولات کشاورزی، شفاف سازی در ساختار سازمانی، تقویت و توسعه بازار تعاون روستایی، تاکید بر اجرای منویات رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب و ضرورت راه اندازی سیستم تخصصی حمل و نقل کشاورزی است.

حیدری افزود: توجه و تاکید بر استفاده از توانمندی شرکتهای دانش بنیان و انجام اقدامات پژوهش محور از جمله ضرورتهای پیش روست و از جمله برنامه های آینده اتحادیه در زمینه محصولات کشاورزی را می توان توسعه تجارت الکترونیکی دانست که در راستای حمایت از کشاورزان و روستائیان انجام می شود.

وی خریدهای حمایتی محصولاتی مانند گوجه فرنگی و پیاز و نیز توزیع کود شیمیایی با هدف حمایت از روستائیان را از اقدامات مهم اتحادیه تعاون روستایی دانست.

هم اندیشی و تجلیل از مدیران عامل شبکه تعاونی روستایی کشور طی روزهای نهم و دهم آبان ماه جاری با حضور تمامی مدیران اتحادیه های تعاون روستایی سراسر کشور به میزبانی مشهد برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
کدخبر: ۹
ارسال نظر