کدخبر: ۹۴۷

بهترین شرکت برای خرید الکتروموتور کدام است؟

درصورتی‌که قصد خرید موتور الکتریکی را دارید در بازار ایران در مدل‌های مختلفی روبرو می‌شوید که برخی از آن‌ها لیبل‌های به نام، برخی شرکت‌های تازه‌وارد در این حوزه و تعدادی از برندها نیز نسخه‌های کپی شرکت‌های معتبر هستند.

بهترین شرکت برای خرید الکتروموتور کدام است؟

البته در بحث انتخاب و خرید موتور الکتریکی نخست باید شناخت نسبی به بازار داشته باشید. آیا برای کار خود نیاز به توان، گشتاور بالا، سرعت و یا مقاومت حرارتی خاصی دارید؟ در چه زمینه‌ای قرار است از دستگاه الکتریکی استفاده شود. پیش از هر چیزی، اولین مفهومی که شما در مورد خرید این دستگاه باید با آن آشنا شوید، توان و گشتاور است.

انتخاب و خرید موتور الکتریکی بر حسب مشخصات فنی

توجه به مشخصات فنی در بحث خرید الکتروموتور مبحث مهمی است که باید توسط تکنسین یک مجموعه یا شرکت و کارخانه انجام شود. این محصول البته تحت دسته‌بندی‌های دیگر نیز تقسیم‌بندی می‌شود.

  • سرعت
  • ولتاژ کاری
  • گشتاور
  • فرکانس منبع تغذیه موتور الکتریکی
  • محل کارکرد و حوزه استفاده

از جمله کلیدی‌ترین و اساسی‌ترین مباحثی است که بر مبنای آن، می‌توانید در بحث خرید موتور الکتریکی کمی هوشمندانه‌تر عمل کنید. در یک واحد صنعتی، این اعداد باید توسط مهندس برق و یا مسئول پروژه تخمین زده شود. البته فروشگاه‌ها و شرکت‌هایی که در زمینه عرضه و خرید موتور الکتریکی فعالیت می‌کنند نیز تا حد زیادی در این مورد به شما توضیحاتی ارائه می‌دهند و می‌توانید روی نظرات آن‌ها هم حساب باز کنید. البته به شرطی که درگیر سود خودشان نباشند و شما را وارد بازار پر پیچ‌وخم تجهیزات الکتریکی نکنند.

الکتروموتور

فاکتورهای مهم در کارکرد الکتروموتور

موضوع مهم دیگر در مورد خرید موتور الکتریکی و راهنمای انجام این کار، انتخاب بر مبنای محل استفاده از دستگاه خواهد بود. دقت کنید که به‌هرحال در مورد محل نصب موتورهای برقی شما باید به چند فاکتور دقت کنید. اول این که میزان رطوبت محیط چقدر است.

قرار است دستگاه در ارتفاع خاصی نصب شود؟ به‌هرحال چرخش این‌گونه دستگاه‌ها که عمدتاً بر مبنای استفاده در تبدیل نیروی الکتریکی به مکانیکی کاربرد دارند در یک فضای بالاتر از سطح دریای آزاد می‌تواند کمی روند انتخاب را پیچیده‌تر کند. حداقل و حداکثر دمای کارکرد محیطی دستگاه نیز مهم است. منطقاً شما دوست ندارید در مدت‌زمان کوتاهی الکتروموتور از کار بیفتد.

پیش‌نیازهای خرید موتور الکتریکی در بازار ایران

یک سری اطلاعات پیش‌نیاز وجود دارد که در هر بازار، مختص به خودش، می‌تواند نقشه راه خوبی برای خرید انواع الکتروموتور باشد. در مورد دستگاه‌هایی صحبت می‌کنیم که همه از آن‌ها انتظار دوام فنی بالا و طول عمر دارند. در نتیجه آن می‌توان گفت که قطعاً چند اصل در بحث خرید حیاتی تر، مهم‌تر و کلیدی تر است.

برند الکتروموتور

پیش‌ازاین که در مورد هر چیزی صحبت کنیم لازم است به این موضوع اشاره کنیم که در بازار ایران برند، عاملی کلیدی و معین‌کننده است. به‌هرحال یک سری نام‌ها، شرکت‌ها و لیبل‌ها همواره پرفروش، موفق و مطمئن بودند. در نتیجه بر مبنای این فاکتور، شما هم می‌توانید آینده‌نگرانه‌تر خرید کنید.

اطلاعات مندرج روی پلاک

اگر اقدام به خرید دستگاه کرده‌اید و می‌خواهید در مورد مشخصات و ویژگی‌های فنی آن مطمئن شوید. روی هر محصول یک سری توضیحات در یک پلاک فلزی درج شده است. با استعلام این اطلاعات از وب‌سایت تولیدکننده می‌توانید تا حد زیادی در مورد اصالت کالای خریداری شده خود اطمینان حاصل کنید.

سال تولید دستگاه

انتظار می‌رود که در بحث خرید موتور الکتریکی، به سال تولید و طراحی آن دقت کنید. فراموش نکنید که برخی از کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی یا شرکت‌های عرضه‌کننده موتور الکتریکی، از عدم آگاهی شما در این مورد سو استفاده می‌کنند. در نتیجه ممکن است هزینه بالایی را برای خرید یک مدل قدیمی پرداخت کنید که اساس تولید و طراحی آن مناسب شرایط کار شما نباشد. بالا بودن مصرف، گذشتن طول عمر دستگاه و عدم کارکرد در حالت صحیح و راندمان نرمال، از جمله مهم‌ترین مباحثی است که در بحث بررسی و خرید موتور الکتریکی باید به آن توجه داشته باشید.

کنترل کلاس عایق‌بندی

برای هر دستگاه الکترونیکی یک کلاس عایق‌بندی تعریف شده است. مثلاً در پمپ‌های آب، میزان مقاومت بر حسب درجه و بر مبنای حروف لاتین مشخص می‌گردد. درجه حرارت در شش کلاس مشخص می‌گردد و عایق بر اساس دمای 40 درجه سانتی‌گراد مشخص می‌گردد.

الکتروموتور

دست‌دوم بخریم یا نو؟

سوال مهمی که پرسیده می‌شود این است که آیا خرید مدل دست‌دوم می‌تواند منطقی باشد؟ اصلاً خرید موتور الکتریکی استوک یا دست‌دوم برای همه کسب‌وکارها و حوزه‌های استفاده مناسب است؟ در این مورد باید به چند موضوع مهم دقت کنید. اول این که برای الکتروموتورها و به‌طورکلی دستگاه‌های الکتریکی یک نیمه‌عمر تعیین شده است. سلامت ظاهری بدنه، تاریخ تولید، میزان گرمایش تولید شده در هر بار روش نبودن دستگاه، میزان سروصدای الکتروموتور و بررسی تعمیر شدن یا نشدن آن موضوعات مهمی است که باید به آن توجه کنید. البته به‌طورکلی خرید این‌گونه دستگاه‌ها می‌تواند درهرصورت ریسک باشد. حتی در مورد نمونه‌های نو هم این خطر وجود دارد.

در نتیجه نسبت به خرید الکتروموتور با حساسیت بالاتری عمل کنید.

دریافت مشاوره پیش از خرید

یکی از مباحث کلیدی که این روزها در بازار و فروشگاه‌های اینترنتی عرضه‌کننده موتور الکتریکی داغ است، دریافت مشاوره قبل از سفارش کالا خواهد بود. بر مبنای مشاوره‌هایی که در این مورد ارائه می‌شود، شما می‌توانید حوزه استفاده و نوع نیاز و کاربرد خود را مشخص کرده و سپس سفارش را ثبت کنید. از طرفی شرکت‌های زیادی در بازار ایران در زمینه عرضه مستقیم و حتی تولید انواع موتور الکتریکی فعالیت می‌کنند که برخی از آن‌ها به‌زعم اعتبار و سال‌های متمادی حضور، گزینه بهتری هستند.

در نتیجه می‌توانید به این ضریب حضور در بازار هم اعتماد کنید و بر همین مبنا، خرید خود را انجام دهید. فراموش نکنید که در بحث خرید، اول به مباحث فنی دقت کنید و سپس از اطلاعات فروشنده هم استفاده کنید. اگر شما در مورد کالای مصرفی و حد نیاز خود اطلاعاتی داشته باشید، به طبع می‌توانید محصول را منطقی تر انتخاب کرده و سفارش دهید.

ولتاژ ورودی، گشتاور خروجی، سرعت الکتروموتور، درجه حفاظت، ضریب قدرت، اندازه فریم، شرایط محیطی، کلاس عایق و راندمان کاری از جمله اصلی‌ترین و ویژه‌ترین مباحثی است که حتماً به‌عنوان یک چک‌لیست، باید در بحث خرید موتور الکتریکی به آن دقت کنید.

الکتروموتور

کدام شرکت؟

فارغ از هر مبحثی، این که شما یک دستگاه الکترونیکی را از کدام شرکت می‌خرید و انتخاب می‌کنید موضوع مهمی است. شرکت‌ها در ازای محصولات که عرضه می‌کنند، گارانتی و خدمات پس از فروش خواهند داشت. شرکت‌های بزرگ‌تر به طبع اهمیت بیشتری برای مشتری خود قائل هستند و شرکت‌هایی که باسابقه‌تر هستند، برای بقا برنامه‌ریزی طولانی‌مدت دارند. با پیروی از تمامی این مباحث، می‌توان گفت که اگر قصد سفارش و خرید موتور الکتریکی را دارید. لازم است که در بحث انتخاب فروشنده و شرکت تولیدکننده دقت نظر بیشتری داشته باشید.

بازار ایران پر است از مدل‌ها، برندها، شرکت‌ها و تولیدکننده‌های مختلف و محصولات متنوع که برخی از آن‌ها از لحاظ قیمتی و برخی نیز گران‌تر از حد معمول هستند. این بستگی به نیاز شما و شناختی که از بازار دارید داشته و معمولاً زمانی می‌توانید منطقی انتخاب کنید که اول در مورد محصولات شناخت کافی داشته و سپس فروشنده شما یک مجموعه معتبر باشد.

الکترومتحد در حال حاضر یکی از مجموعه‌های بزرگ تولیدی انواع الکتروموتورها و سیستم‌های برقی، الکتروموتور، پمپ‌های وکیوم، گیربکس و... و نمایندگی فعال شرکت الکتروژن در بازار ایران است. برای خرید الکتروموتور ضد انفجار نیز می توانید با این شرکت تماس بگیرید. باتوجه‌به این که محصولات این مجموعه تمام توسط برندهای معتبر تأمین می‌شود، ضریب اطمینان خرید شما در مورد هرکدام از دسته‌بندی‌ها 100% خواهد بود. مبتنی بر همین اصل، شما می‌توانید نسبت به خرید اینترنتی و یا حضوری هم اقدام نمایید و سپس بر مبنای پیش‌نیازهای خود، از دستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف استفاده کنید.

 

کدخبر: ۹۴۷
ارسال نظر