کدخبر: ۱۱۰۸۳

نخستین سخنرانی پوتین پس از حمله تروریستی در مسکو؛ مجازات سختی در راه است

رئیس‌جمهور روسیه طی سخنانی در واکنش به حمله تروریستی در مسکو، فردا «یکشنبه، ۲۴ مارس» را در کشورش، روز «عزای ملی» اعلام و خبر بازداشت چهار تروریست عامل این حمله را تایید کرد.

نخستین سخنرانی پوتین پس از حمله تروریستی در مسکو؛ مجازات سختی در راه است

به گزارش 24 آنلاین، 

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در نخستین واکنش به حمله تروریستی به تالار موسیقی «کروکاس» در حومه مسکو، طی سخنانی این حمله را «اقدام تروریستی خون‌بار و وحشیانه» توصیف کرد.

رئیس‌جمهور روسیه بیست‌و‌چهارم ماه مارس (پنجم فروردین ماه) را روز «عزای ملی» اعلام و تاکید کرد که عاملان حمله تروریستی در مسکو مجازات خواهند شد.

پوتین فردا «یکشنبه، ۲۴ مارس» را برای ادای احترام به قربانیان حمله مسکو روز «عزای ملی» اعلام کرد و افزود: ما به همه کسانی که در حمله فجیع به سالن کنسرت کروکاس در مسکو آسیب دیده‌اند، کمک خواهیم کرد. ده‌ها غیرنظامی و افراد بی‌گناه قربانی این حمله تروریستی شدند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه خطاب به شهروندان کشورش اظهار کرد: تمامی افرادی که بازداشت شدند، به سمت اوکراین پیش می‌رفتند.

رئیس‌جمهور روسیه افزود: اوکراین، پنجره‌ای برای تروریست‌ها گشوده تا از آن عبور کنند.

رئیس‌جمهور روسیه تهدید کرد: همه کسانی را که در پشت این حمله بوده، برای آن برنامه‌ریزی و اجرایش کرده‌اند، شناسایی و عادلانه اما سخت مجازات خواهیم کرد. روسیه بارها سخت‌ترین آزمایش‌ها را پشت سر گذاشته و این بار نیز چنین خواهد بود.

پوتین تاکید کرد: هیچ‌کسی نخواهد توانست وحدت و قدرت ملت روسیه را متزلزل کند و بذر اختلاف را در جامعه چند قومی روسیه بکارد. مسأله اصلی این است که اکنون اجازه ارتکاب جنایت جدید به کسانی که پشت این حمله تروریستی بوده‌اند، داده نشود.

رئیس‌جمهور روسیه اظهار داشت: ما از تهدید تروریسم اطلاع داریم و بر روی همکاری با کشورهایی که با ما همدرد هستند، حساب می‌کنیم.

ولادیمیر پوتین در پایان تاکید کرد: بدیهی است که این فقط یک حمله تروریستی نیست، بلکه کشتار دسته‌جمعی غیرنظامیان است؛ یک اعدام نمایشی و یک عمل ارعاب‌کننده است. هر کسی را که این جنایت را طراحی کرده است شناسایی و مجازات خواهیم کرد. هیچ‌کسی نمی‌تواند بین مردم روسیه اختلاف ایجاد کند.

سرویس امنیت فدرال روسیه از بازداشت ۱۱ نفر از جمله چهار تروریست که مستقیما در حمله تروریستی در مسکو دست داشتند، خبر داد.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، به گفته کمیته تحقیقات روسیه، چهار نفر در استان بریانسک در نزدیکی اوکراین به دلیل دست داشتن در این حمله تروریستی دستگیر شدند.

جمعه شب «سوم فروردین ماه ۱۴۰۳»، افرادی مسلح با لباس شبه‌نظامی به طبقه همکف تالار کروکوس مسکو حمله و سپس با سلاح‌های خودکار شروع به تیراندازی کردند. براساس فهرست منتشرشده توسط وزارت بهداشت منطقه مسکو، تاکنون تعداد قربانیان، ۱۴۳ نفر اعلام شده و مجروحان این حمله تروریستی به ده‌ها نفر رسیده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در واکنش به حادثه تروریستی در مسکو گفت: تمامی بانیان این حمله تروریستی را نیز بازداشت و مجازات خواهیم کرد.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۱۰۸۳
ارسال نظر