کدخبر: ۱۲۲۲۰

مکزیک خواستار خویشتنداری ایران و اسرائیل شد

دولت مکزیک به پاسخ نظامی ایران به حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت تهران در دمشق واکنش نشان داد.

مکزیک خواستار خویشتنداری ایران و اسرائیل شد

به گزارش 24 آنلاین، دولت مکزیک پس از پاسخ نظامی شب گذشته ایران به رژیم صهیونیستی خواستار خویشتنداری طرف‌ها و جلوگیری از گسترش درگیری‌ها در منطقه شد.

در بیانیه دولت مکزیک آمده است: ما استفاده از زور در روابط بین‌الملل را محکوم می‌کنیم و از طرف‌ها می‌خواهیم تا خویشتنداری کنند و به دنبال راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز باشند تا از درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر جلوگیری کنند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه اعلام کرد در پاسخ به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، اهدافی را در سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا در واکنش به پاسخ نظامی ایران بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت: ما به دنبال تشدید تنش (با ایران) نیستیم اما به حمایت از دفاع اسرائیل ادامه خواهیم داد و همان‌طور که رئیس‌جمهور ایالات متحده تصریح کرد، از پرسنل خود دفاع خواهیم کرد.

همچنین مانوئل آدورنی، سخنگوی رئیس جمهور آرژانتین در بیانیه‌ای گفت که رئیس‌جمهور این کشور سفر خود به دانمارک را لغو کرده است و به دلیل حمله ایران به اسرائیل به بوئنوس آیرس باز خواهد گشت.

آدورنی به منظور تشکیل یک کمیته اضطراری برای بررسی آخرین وضعیت اسرائیل در حال بازگشت به خانه است تا مسئولیت خود را در این اوضاع انجام دهد و اقدامات را با روسای جمهور غرب هماهنگ کند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۲۲۲۰
ارسال نظر