کدخبر: ۱۲۹۳۳

بایدن تحریم‌های نفتی ایران را اجرا نمی‌کند

تحلیلگران می گویند که بایدن ممکن است از معافیت ها برای محدود کردن تاثیر قیمت استفاده کند. به عبارتی بایدن برای ایجاد ثبات در بازار نفت می‌تواند از قانونی کردن تحریم‌های جدید ایران صرفنظر کند.

بایدن تحریم‌های نفتی ایران را اجرا نمی‌کند

به گزارش 24 آنلاین، بلومبرگ نوشت: قانونی که جو بایدن را برای تشدید تحریم‌ها علیه نفت خام ایران تحت فشار قرار می‌دهد، در این هفته در مسیر تبدیل شدن به قانون  قرار دارد. اما انتظار نداشته باشید که رئیس جمهور به این زودی ها به طور کامل از اختیارات جدید خود استفاده کند.

تحریم‌های نفتی جدید برای ایران در آخر هفته به عنوان پاسخی به حمله به اسرائیل در اوایل ماه جاری توسط مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد. نمایندگان مجلس وعده داده اند که دامنه محدودیت ها بر صادرات نفت خام ایران را با گسترش پوشش به بنادر، کشتی ها و پالایشگاه های خارجی که آگاهانه وارد تجارت می شوند، گسترش دهند. اما به نظر می‌رسد باید قصد ندارد فعلاً با امضای خود آن را به قانون لازم‌الاجرا تبدیل کند.

در همین حال بازار نفت می بیند که تحریم های ایران بر صادرات تاثیر منفی گذاشته است. به همین دلیل تحلیلگران می گویند که بایدن ممکن است از معافیت ها برای محدود کردن تاثیر قیمت استفاده کند. به عبارتی بایدن برای ایجاد ثبات در بازار نفت می‌تواند از قانونی کردن تحریم‌های جدید ایران صرفنظر کند.

تحلیلگران بازار نفت عقیده دارند بایدن تمایلی به هر اقدامی که باعث افزایش قیمت نفت خام یا بنزین شود ندارد. برخی متخصصان می‌گویند بایدن احتمالاً ‌معافیت‌هایی برای این تحریم‌ها در نظر می‌گیرد و آنها را به‌طور قطعی اجرایی نخواهد کرد.

بازار نفت در زمان حاضر شدیداً به هرگونه کاهش عرضه حساس است. قیمت نفت خام برنت در اوایل آوریل از ۹۲ دلار در هر بشکه گذشت، یعنی بالاترین رقم طی ۶ ماه گذشته و این افزایش قیمت در بحبوحه تقاضای بالای جهانی و ادامه طرح کاهش تولید اوپک و متحدانش صورت گرفت.

منبع: شفقنا
کدخبر: ۱۲۹۳۳
ارسال نظر