کدخبر: ۱۴۰۳۳

سازمان ملل دستور رژیم صهیونیستی برای بسته شدن گذرگاه رفح را محکوم کرد

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه دستور رژیم صهیونیستی برای بسته شدن گذرگاه رفح و عملیات زمینی در آن را محکوم کرد.

سازمان ملل دستور رژیم صهیونیستی برای بسته شدن گذرگاه رفح را محکوم کرد

به گزارش 24 آنلاین، مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه اعلام کرد که دستور رژیم صهیونیستی برای بسته شدن گذرگاه رفح و عملیات زمینی در آن موجب کشته شدن افراد بیشتر و کوچ اجباری تعداد بیشتری از ساکنان خواهد شد.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، گریفیث همچنین تصریح کرد که بسته شدن گذرگاه رفح مانع ورود سوخت شده و ورود کمک‌ها و کارمندان سازمان ملل به غزه را مختل می‌کند.

وی در ادامه افزود: تیم‌های سازمان ملل همچنان در رفح، جایی که بیش از یک میلیون نفر از جمله ۶۰۰ هزار کودک در آن به سر می‌برند، حضور دارند.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه ۶ مه، عملیات نظامی خود را در شهر رفح آغاز کرد و روز سه‌شنبه اعلام کرد که کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح را به دست گرفته و جاده بین گذرگاه و صلاح الدین را بسته است.

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در شامگاه دوشنبه درحالی رخ داد که پیش از آن جنبش حماس در بیانیه‌ای از موافقت «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش با طرح قطر برای آتش‌بس در غزه خبر داد.

منبع: ایسنا
کدخبر: ۱۴۰۳۳
ارسال نظر