کدخبر: ۱۴۶۴۹

استعفا یک مقام یهودی دولت بایدن در پی بالا گرفتن درگیری آمریکا و اسرائیل

یکی از کارکنان وزارت امور داخلی آمریکا، روز چهارشنبه اولین منصوب سیاسی یهودی شد که در اعتراض به حمایت آمریکا از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه استعفا داد.

استعفا یک مقام یهودی دولت بایدن در پی بالا گرفتن درگیری آمریکا و اسرائیل

به گزارش 24 آنلاین، «لیلی گرینبرگ کال»، دستیار ویژه رئیس ستاد در وزارت امور داخلی آمریکا، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا را متهم کرد که از یهودیان برای توجیه سیاست ایالات متحده در این درگیری استفاده می‌کند.

جو بایدن و دولت او به همدستی در ایجاد قحطی در غزه با عدم اقدام کافی با وجود هشدارهای مکرر کارشناسان و آژانس‌های امدادی متهم هستند.

لیلی گرینبرگ کال برای کمپین‌های ریاست جمهوری بایدن و کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا کار کرده بود و پیش از پیوستن به دولت، از فعالان و مدافعان قدیمی تل‌آویو در واشنگتن و نقاط دیگر بود.

او حداقل پنجمین کارمند میانی یا ارشد دولت بایدن است که در اعتراض به حمایت نظامی و دیپلماتیک دولت بایدن از جنگ هفت ماهه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، استعفای خود را علنی اعلام کرد.

لیلی کال دومین منصوب سیاسی است که پس از استعفای یکی از مقامات اداره آموزش میراث فلسطین در ماه ژانویه، این کار را انجام می دهد. نامه استعفای این مقام، هیجان او را از پیوستن به دولتی توصیف می‌کرد که معتقد بود در بسیاری از دیدگاه‌هایش برای این کشور سهیم است. او نوشت: «با این حال، من دیگر نمی‌توانم با وجدان راحت به نمایندگی این دولت ادامه دهم. بایدن از یهودیان چهره ماشین جنگی آمریکا می‌سازد و این بسیار اشتباه است.»

منبع: ایسنا
کدخبر: ۱۴۶۴۹
ارسال نظر