کدخبر: ۸۲۴۵

همسر اول ابوبکر بغدادی: شوهرم ۴ زن داشت و ۱۰کنیز؛ او شیفته زن بود

همسر اول «ابوبکر البغدادی»، سرکرده به هلاکت رسیده گروه تروریستی داعش، در نخستین حضور علنی خود در رسانه‌ها با شبکه تلویزیونی سعودی «الحدث» گفت‌وگو کرد و به شرح جزئیاتی درباره اسرار زندگی شخصی و سازمانی البغدادی و آخرین روزهای خلافت خودخوانده‌اش پرداخت.

همسر اول ابوبکر بغدادی: شوهرم 4 زن داشت و 10کنیز؛ او شیفته زن بود

به گزارش پایگاه خبری 24، «أسماء محمد» ادعا کرد اعضای خارجی داعش به لحاظ فکری این گروه را هدایت و رهبری می‌کردند

کیهان که درد دلهای این زن را منتشر کرده است از قول او نوشت: «ابوبکر البغدادی شیفته زنان بود و به همین علت خلافت اسلامی را به خلافت زنان تبدیل کرد. او غیر از من سه زن و ۱۰ کنیز داشت. یکی از زن‌های او سوری و دیگری چچنی بود، ولی اساساً زن هیچ ارزشی برای داعش نداشت. البغدادی از چهار زن، ۱۱ فرزند داشت که برخی از آنها در زندان‌های عراق هستند.»

او ادامه داد: «اعضای داعش شمار زیادی یتیم و بیوه از خود به جای گذاشتند و از آنها فرزندان مجهول‌الهویه بسیاری به جای مانده است. از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ زندگی ما ثبات نداشت و همیشه در نقل و انتقال بودیم. من غیر از الشیشانی با هیچ‌یک از رهبران داعش دیدار نکردم.» آن‌طور که مهر گزارش کرده است، همسر اول البغدادی در این مصاحبه گفت: «من سال ۱۹۹۹ با البغدادی ازدواج کردم و او در آن زمان دانشجوی کارشناسی ارشد بود. البغدادی پس از اینکه مسئولیت خلافت اسلامی را به عهده گرفت، دچار غرور شد. من تا قبل از خطبه مشهور البغدادی در مسجد جامع موصل از انتخاب او به عنوان خلیفه داعش اطلاع نداشتم. پس از سال ۲۰۱۰ متوجه پیوستن او به سازمان القاعده شدم و افزایش دوره‌های حضور نداشتنش در خانه، از اولین نشانه‌های تحولات فکری او بود.»

وی افزود: «من از ازدواج البغدادی با یک دختربچه عراقی ۱۳ساله غافلگیر شدم. او حتی دختر خود أمیمه را نیز که ۱۲ سال سن داشت، به ازدواج شخصی به نام منصور که همیشه همراهش بود، درآورد. من هرگز مشاهده نکردم که البغدادی از کشته شدن همراهانش ناراحت شده باشد. او حتی اسرار داعش را در خانه و برای خانواده فاش نمی‌کرد. او به حدی تعصب دینی داشت که ما را خانه‌نشین کرده بود. حتی وقتی دکتر می‌رفتیم چشمان ما را می‌بست تا از مکان دقیق خانه اطلاع نداشته باشیم.»

أسماء محمد تصریح کرد: «نیروهای آمریکایی البغدادی را سال ۲۰۰۴ بدون علت بازداشت و زندانی کردند و دو سال پس از خروج از زندان افکارش تغییر کرد. البغدادی قبل از زندان افکار افراط‌گرایانه نداشت. من سال ۲۰۰۸ متوجه شدم نیروهای آمریکایی در تعقیب البغدادی هستند. نیروهای آمریکایی هنگامی که دنبال البغدادی بودند، به خانه‌اش حمله و برادر بزرگ او را بازداشت کردند.»

او با بیان اینکه البغدادی آرزو داشت دامنه خلافتش به رُم برسد، خاطرنشان کرد: «شرایط داعش پس از کشته شدن ابوسیاف التونسی در سال ۲۰۱۵ فاجعه‌بار شد. البغدادی با محافظان اندک تردد می‌کرد تا جلب توجه نکند. او از پهپادهای آمریکایی هراس داشت و بسیار به مسائل امنیتی اهمیت می‌داد.»

همسر اول البغدادی هنگام توضیح درباره نحوه کشته‌شدن یکی از پسرانش در حالی که گریه می‌کرد، گفت: «پسر من و البغدادی به نام یمان که در ادلب همراه پدرش بود، پنج سال پیش خود را با دو همسر دیگر البغدادی و هنگام حمله نیروهای آمریکایی منفجر کرد. او یک کودک بود که هیچ گناهی نداشت و کشته شدنش برای من بسیار دردناک بود. نمی‌دانم یک انسان چگونه می‌تواند با فرزندش چنین کاری کند.»

أسماء محمد تأکید کرد: «داعش مرحله سیاهی از تاریخ بود که به پایان رسید. داعشی‌ها از انسانیت بویی نبرده بودند. آنها فقط به امنیت خود اهمیت می‌دادند.» به گفته بیوه ابوبکر البغدادی، نیروهای عراقی توانستند اعضای خانواده البغدادی را به عراق بازگردانند و تحقیقات از آنها درباره مهم‌ترین اسرار کشف‌نشده گروه تروریستی داعش همچنان ادامه دارد.

بازجویی عراق از خانواده البغدادی

خبر دیگر آن‌که مقامات قضائی عراق روز پنج‌شنبه از بازجویی از خانواده ابوبکر البغدادی، سرکرده سابق داعش خبر داده و افزودند: آنها از خارج از عراق بازگردانده شده‌اند. شورای قضائی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تحت نظارت مستقیم قاضی ذی‌صلاح در دادگاه تحقیقات اول کرخ، خانواده البغدادی دستگیر و اظهارات آنها ثبت و ضبط شد، در حالی که تحقیقات برای کشف مهم‌ترین اسرار داعش همچنان ادامه دارد.» در این بیانیه تعداد اعضای خانواده البغدادی که دستگیر شده‌اند، هویت آنها و همچنین اینکه از کدام کشور بازگردانده شده‌اند، مشخص نشده است. براساس گزارش الجزیره، با این حال، یک منبع قضائی گفت: «سرویس اطلاعاتی با همکاری مقامات ترکیه «همسر ابوبکر البغدادی و فرزندانش» را بازگردانده و افزود: «همسر البغدادی در ترکیه دستگیر شده است.»

کدخبر: ۸۲۴۵
ارسال نظر