کدخبر: ۸۶۳۳

واشنگتن: برای آتش‌بس انسانی در غزه قبل از ماه رمضان تلاش می‌کنیم

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد این کشور مایل است که تل‌آویو و حماس قبل از ماه رمضان به یک آتش‌بس انسانی در غزه دست یابند.

واشنگتن: برای آتش‌بس انسانی در غزه قبل از ماه رمضان تلاش می‌کنیم

به گزارش پایگاه خبری 24، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: امیدواریم که قبل از ماه رمضان یک آتش‌بس انسانی بین حماس و اسرائیل محقق شود. امیدواریم قبل از پایان هفته و هرچه زودتر این آتش‌بس محقق شود.

به نقل از روسیا الیوم، در حالی که جنگ غزه وارد صد و سی و هشتمین روز خود شده‌ است و تهاجم زمینی به خان یونس در جنوب نوار غزه و حمله هواپیماهای اشغالگر به شهر رفح ادامه دارد، آمریکا در جلسه روز سه‌شنبه شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه‌ پیشنهادی الجزایر درباره برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه را وتو کرد.

آمریکا بارها قطعنامه‌های شورای امنیت برای توقف جنگ در غزه را وتو کرده است. از آغاز جنگ میان حماس و رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ این سومین باری است که آمریکا از حق وتو استفاده می‌کند.

در حالی که هشدارها درباره پیامدهای یورش رژیم صهیونیستی به شهر رفح که هزاران آواره به آنجا پناه برده‌اند، افزایش یافته است، وزارت بهداشت فلسطین در غزه سه‌شنبه اعلام کرد: تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر (۱۵ مهر ماه) به ۲۹ هزار و ۱۹۵ شهید و ۶۹ هزار و ۱۷۰ مجروح رسیده‌ است.

کدخبر: ۸۶۳۳
ارسال نظر