کدخبر: ۹۷۷۱

دولت غزه: کمک‌های هوایی به غزه مانور تبلیغاتی آمریکا برای تحریف واقعیت است

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه با اشاره به اینکه آمریکا مسبب اصلی ادامه جنایات اشغالگران در نوار غزه است اعلام کردکمک‌های هوایی آمریکا به غزه یک اقدام نمایشی و تبلیغاتی و بیهوده با هدف تحریف واقعیت و از بین بردن راهکارهای واقعی برای کمک‌رسانی به غزه است.

دولت غزه: کمک‌های هوایی به غزه مانور تبلیغاتی آمریکا برای تحریف واقعیت است

به گزارش 24 آنلاین، دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه با صور بیانیه‌ای اعلام کرد که بحران قحطی در غزه درحال عمیق‌تر شدن بوده و کمک‌های هوایی کمکی به بهتر شدن این وضعیت نمی‌کند و ما دولت آمریکا و جامعه جهانی و رژیم اشغالگر را مسئول این بحران می‌دانیم.

در این بیانیه آمده است: 2 میلیون و 400 هزار نفر در غزه از کمبود شدید مواد غذایی رنج می‌برند و قحطی در استان غزه و شمال غزه همچنان درحال عمیق تر شدن است و کودکان بزرگترین قربانی این فاجعه هستند و مرگ بر اثر گرسنگی در این منطقه جان بیش از 700 هزار فلسطینی را تهدید می‌کند.

دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه افزود: برخی کشورها روی ایده ارسال کمک‌های هوایی به غزه از طریق چند هواپیما کار کرده‌اند، اما همه می‌دانند که این بهترین راه برای کمک رسانی به مردم نوار غزه نیست. برخی کشورها هستند که با نیت خوب اقدام به پرتاب کمک‌ها از هوا برای مردم غزه می‌کنند اما در این میان کشورهایی هستند که اهداف خبیثی از این کار دارند؛ مانند آمریکا و متحدان آن که مسئول مستقیم جنایات اشغالگران در غزه هستند و رژیم اشغالگر با سلاح و چراغ سبز آمریکا به کشتار مردم فلسطین ادامه می دهد.

این نهاد دولتی در غزه تاکید کرد که پرتاب کمک‌های هوایی به غزه هم‌زمان با جلوگیری از باز شدن گذرگاه‌های زمینی با هدف دور زدن راه‌حل‌های واقعی برای کمک رسانی به غزه بوده و درواقع یک اقدام نمایشی و تبلیغاتی و بی‌فایده است که واقعیت را تحریف می‌کند. این اقدام در چارچوب همسویی با سیاست‌های اشغالگران در گرسنگی دادن به مردم غزه و خریدن زمان برای رژیم اشغالگر و گسترش قحطی و وارد کردن آسیب‌های بیشتر به مردم فلسطین است.

در ادامه این بیانیه آمده است که پرتاب کمک‌ها از هوا پیامدهای خطرناکی برای مردم غزه دارد و یک چالش بزرگ ایجاد می‌کند؛ زیرا بخشی از این کمک‌ها در نزدیکی دیوار حائل یا مناطق تحت سیطره ارتش اسرائیل ریخته می‌شود و همین مسئله خطر مرگ و کشتار شهروندانی که در تلاش برای دریافت کمک‌ها هستند را بیشتر می‌کند. دریافت کمک‌های هوایی در محیط شلوغی مانند نوار غزه که 2 میلیون و 400 هزار نفر در آن زندگی می‌کنند بسیار دشوار است و همچنین بسیاری از کمک‌هایی که از هوا پرتاب می‌شد به دریا افتاد به دست مردم نرسید.

دولت آمریکا که درواقع جنگ نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه غزه را از 5 ماه قبل رهبری می‌کند و از هیچ حمایت سیاسی و نظامی و مالی برای ادامه جنایات این رژیم ضد مردم فلسطین دریغ نکرده و همچنان مانع از برقراری آتش‌بس در غزه می‌گردد، طی چند روز گذشته در یک اقدام نمایشی از ارسال کمک‌های هوایی برای مردم غزه خبر داد.

کمیته نجات بین‌المللی که یک سازمان امدادرسان مستقر در نیویورک است در واکنش به این اقدام نمایشی آمریکا اعلام کرد که کمک‌های هوایی نمی‌توانند جایگزینی برای دسترسی به کمک‌های انسانی باشند. این کمک‌های هوایی راه‌حلی برای تسکین رنج مردم فلسطین نیست و تلاش‌ها را در زمینه راه‌حل‌های اثبات‌شده برای کمک به مردم غزه منحرف می‌کند.

سازمان «آکسفام» (یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های بین‌المللی امدادرسانی برای ریشه‌کن کردن فقر، گرسنگی و بی‌عدالتی) هم در این زمینه گزارش داد: در وضعیتی که فلسطینی‌ها در غزه به لبه یک پرتگاه کشیده شده‌اند، ریختن کمک‌های ناچیز و نمادین به غزه آن هم بدون وجود برنامه برای توزیع ایمن آن، کمکی به فلسطینیان نکرده و برای آن‌ها بسیار تحقیرکننده است. آمریکا در عوض باید جریان ارسال سلاح به اسرائیل را متوقف کرده، خواستار آتش‌بس فوری و آزادی اسرا شده و فشار بیاورد تا اسرائیل به وظیفه خود برای ارائه کمک‌های بشردوستانه عمل کند.

«کریس گونیس» سخنگوی سابق آنروا هم گفت: بیشتر کمک هایی که از طریق هوایی به غزه ارسال می شود در دریا فرود می‌آیند و به دست مردم غزه نمی‌رسد و هدف از آن کمک به مردم فلسطین نیست بلکه اجرای نمایشی بر روی صفحه‌های تلویزیونی است.

منبع: تسنیم
کدخبر: ۹۷۷۱
ارسال نظر