کدخبر: ۱۰

کلاهبرداری در فضای مجازی با شگرد کمک به بیماران

رییس پلیس فتای غرب استان تهران از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که از طریق فضای مجازی با سوء استفاده از اعتماد شهروندان در کمک به بیماران اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.

کلاهبرداری در فضای مجازی با شگرد کمک به بیماران

به گزارش پایگاه خبری 24، سرهنگ سید نظام موسوی، ‌رییس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: در پی وصول مرجوعه قضایی به این پلیس در قالب کمک به بیماران؛ رسیدگی موضوع توسط کارشناسان پلیس فتا آغاز شد.

رییس پلیس فتای غرب استان تهران‌ افزود: شاکی در اظهاراتش گفت تصویری از فرزندشان که به تازگی فوت کرده، در صفحه‌ای از اینستاگرام منتشر شده و درخواست کمک مالی از شهروندان کرده است.

این مقام انتظامی گفت: با بررسی موضوع مشخص شد یک پیج اینستاگرامی با ۱۲۴ هزار دنبال کننده، پس از جمع آوری تصاویر بیماران و انتشار آن‌ها در صفحه فضای مجازی، از اعتماد شهروندان سوء استفاده کرده و اقدام به کلاهبرداری از طعمه‌های خود می‌کند.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های اطلاعاتی گرداننده پیج را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی متهم را احضار کردند که متهم پس از مواجه شدن با مستندات و ادله دیجیتال پرونده به بزه ارتکابی اعتراف کرد.

سرهنگ موسوی گفت: شهروندان هیچ‌گاه به افرادی که در شبکه‌های اجتماعی و مبادی غیررسمی و نامعتبر ادعای کمک مالی یا انجام امور خیریه دارند، اطمینان نکنند و مراقب ترفندهای افراد سودجو و کلاهبردار باشند.

منبع: مهر
کدخبر: ۱۰
ارسال نظر