کدخبر: ۱۳۸

مصوبه عجیب آموزش و پرورش | دانش‌آموزان با استعداد معلم می‌شوند

ورود به آموزش و پرورش نیاز به ردیف استخدامی دارد چراکه این‌ها دانشجوی عادی محسوب نمی‌شوند و از لحظه ورود به دانشگاه فرهنگیان مستخدم رسمی آموزش و پرورش هستند.

مصوبه عجیب آموزش و پرورش | دانش‌آموزان با استعداد معلم می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری 24، وزیر آموزش و پرورش از نهایی شدن مصوبه «کشف استعداد‌های معلمی» در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد که طبق آن دانش آموزانی که خلق و خوی معلمی دارند تحت عنوان استعداد‌های برتر ملی در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، تربیتی، قرآنی، هنری، ادبی، پژوهشی، تربیت بدنی و ادبی جذب آموزش و پرورش شده و معلم می‌شوند.

رضامراد صحرایی با حضور در شبکه آموزش سیما، اظهار کرد: از ستاد ملی تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستیم که امکانی را برای ما فراهم کنند تا بهترین دانش‌آموزان ما در یک فرآیند روشن معلمان آینده ما شوند.

وی ادامه داد: در شورای عالی انقلاب فرهنگی یک مصوبه‌ای تحت عنوان «کشف استعداد‌های معلمی» گرفتیم که طبق آن دانش آموزانی که خلق و خوی معلمی دارند بتوانند در آینده معلمان ما شوند. این کار را شروع کردیم و نهایتا منتج به آیین نامه جذب استعداد‌های برتر ملی در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، تربیتی، قرآنی، هنری، ادبی، پژوهشی، تربیت بدنی و ادبی شده است که انشالله مرحله پایانی خود را طی می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش در عین حال خاطر نشان کرد: ورود به آموزش و پرورش نیاز به ردیف استخدامی دارد چراکه این‌ها دانشجوی عادی محسوب نمی‌شوند و از لحظه ورود به دانشگاه فرهنگیان مستخدم رسمی آموزش و پرورش هستند. قرار شده است تا سازمان امور اداری و استخدامی ۱۰ درصد از کل ردیف‌های استخدامی ما را برای این کار اختصاص دهد و امور حقوقی آن در حال انجام است.

صحرایی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اجرای برنامه فراگیر پرورشی مدارس در پنج محور که یکی از این محور‌ها «ایمان» است و در ذیل آن اقامه نماز دنبال می‌شود، توضیح داد: در روز‌های اخیر در برخی رسانه‌ها به نقل از معاون پرورشی ما گفته شد که دانش آموزان موظف شده اند نماز خواندن خود را ضبط کرده و برای ما بفرستند. ما همانجا فهمیدیم کارمان درست است. این اقدام در راستای اجرای برنامه فراگیر انجام می‌شود تا نماز خواندن بچه‌ها اصلاح شود.

وی افزود: بچه‌ای که نماز بخواند از هر بدی و آلودگی دور می‌شود. ما مسلمان هستیم و کشور ما کشور مسلمان و شیعیان است. یک دفعه گفتند معاون پرورشی آموزش و پرورش اجبار کرده است تا بچه‌ها نماز خواندن خود را ارسال کنند. ما گفتیم آن‌هایی که دوست دارند نماز خواندنشان اصلاح شود، از نماز خواندن خود را ضبط کرده و ارسال کنند. در این راستا از اولیا نیز کمک گرفتیم تا نماز بچه‌ها را اصلاح کنند.

منبع: خبرگردون
کدخبر: ۱۳۸
ارسال نظر