کدخبر: ۱۴۵۴۴

تاریخ اعلام نتایج آزمون کانون مشخص شد

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت که نتایج آزمون کانون وکلا حداکثر تا دههٔ اول خرداد اعلام می‌شود.

تاریخ اعلام نتایج آزمون کانون مشخص شد

به گزارش 24 آنلاین، عبدالرسول پورعباس درباره تغییرات احتمالی در نحوه برگزاری آزمون وکلا با توجه به تشکیل سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور توضیح داد: وظیفه این سازمان برگزاری همه آزمون‌های رسمی و غیررسمی کشور است و از امروز به بعد تمام آزمون‌های قوه قضاییه در صورت تمایل توسط ما برگزار می‌شود البته بخشی از این آزمون‌ها به صورت قانونی باید توسط ما اجرا شود، اما آن بخش که در قانون نیست اگر قرار باشد توسط ما برگزار شود باید تمام استاندارد‌های سازمان سنجش در آن‌ها رعایت شود و نهادی که برایش آزمون برگزار می‌کنیم را دخالت نمی‌دهیم.

وی ضمن اشاره به اینکه تا کنون این آزمون‌ها در تعامل با دستگاه قضا برگزار می‌شد، ادامه داد: تاکنون از دستگاه‌ها از جمله قوه قضاییه برای برگزاری آزمون سفارش می‌گرفتیم و تنها بخش اجرای‌شان را بر عهده داشتیم، اما از الان به بعد صفر تا صد توسط خودمان برگزار می‌شود و همه مسئولیتش به عهده خودمان است.

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور با بیان اینکه برگزاری آزمون وکلا و سایر آزمون‌های دستگاه قضا از نظر اجرایی تفاوت چندانی با گذشته ندارد، افزود: یکی از بخش‌های مهم فعالیت ما در حال حاضر آزمون‌سازی است که بر اساس استاندارد‌هایی انجام می‌شود که ممکن است در سایر دستگاه‌های اجرایی رعایت نشود. مشکلی که پیش از این وجود داشت این بود که اگر مشکلی در آزمون رخ می‌داد، مشخص نبود مسئولیتش با سازمان سنجش است یا دستگاه مربوطه و به دلیل این فقدان شفافیت اعلام کردیم اگر دستگاهی بخواهد ما برایش آزمون غیر موظفی برگزار کنیم باید صفر تا صدش را به ما بسپارند.

پورعباس درباره زمان اعلام نتایج آزمون کانون وکلا نیز گفت: به امید خدا این اقدام در اسرع وقت انجام می‌شود و حداکثر زمان برای اعلام نتایج این آزمون دهه اول خرداد ماه است.

منبع: میزان
کدخبر: ۱۴۵۴۴
ارسال نظر