کدخبر: ۱۴۵۶۸

زاکانی: شرکت ساختمانی چینی هیچ ارتباطی به خرید خودرو ندارد

شهردار تهران در مورد قرارداد با شرکت چینی برای واردات اتوبوس گفت: این یک شرکت ساختمانی است و هیچ ارتباطی به خرید خودرو ندارد. فردی که آن حرف‌ها را زده بود، حرف‌هایش نادرست و غیرکارشناسی است به عنوان مثال خط ۱، ۲ و ۳ توسط شرکت نظامی چینی تامین مالی شده است.

زاکانی: شرکت ساختمانی چینی هیچ ارتباطی به خرید خودرو ندارد

به گزارش 24 آنلاین، علیرضا زاکانی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: امروز عملیات عمرانی خط ۹ مترو تهران آغاز می‌شود؛ این خط از چیتگر شروع می‌شود و تا دولت‌آباد ادامه دارد. این خط مترو از شمال تا جنوب است و نقاط مختلف شهر تهران را به هم متصل می‌کند.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی دو خط ۸ و ۱۰ مترو نیز قبل از عید نوروز شروع شده است و خط چهارم را هم در هفته‌های آینده آغاز خواهیم کرد.

شهردار تهران در تشریح هزینه‌های ساخت مترو با بیان اینکه هر کیلومتر خط مترو حدود ۳ هزار میلیارد تومان هزینه دارد، تصریح کرد: خط ۹ که در حدود ۴۰ کیلومتر است، عددی بالغ بر ۱۲۰ همت را به خود اختصاص می‌دهد.

زاکانی گفت: عملیات خط مترو در مدت حدود ۴ تا ۵ سال کامل می‌شود، اما هر قطعه‌ای که تکمیل و متصل شود، به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی درباره قرارداد با شرکت چینی برای واردات اتوبوس نیز توضیح داد: این یک شرکت ساختمانی است و هیچ ارتباطی به خرید خودرو ندارد. فردی که آن حرف‌ها را زده بود، حرف‌هایش نادرست و غیرکارشناسی است به عنوان مثال خط ۱، ۲ و ۳ توسط شرکت نظامی چینی تامین مالی شده است.

زاکانی در خصوص محرمانگی این قرارداد، اظهار داشت: محرمانگی آن به معنای مشخص از طرف خارجی است و در دولت هم اعلام شد که به دلیل آسیب نرسیدن به موضوعات باید از طرف دستگاه‌های مسئول رسیدگی شود؛ لذا تمامی دستگاه‌های مسئول هم از قرارداد خبر دارند و هم در متن آن هستند. محصول این قرارداد بسیار ارزان‌تر از محصول داخلی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کدخبر: ۱۴۵۶۸
ارسال نظر