کدخبر: ۱۴۸۲۲

احداث تونل شهید متوسلیان و تراموا باید به تایید شورای شهر برسد

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به صحبت‌های اخیر شهردار تهران مبنی بر احداث تونل شهید متوسلیان و تراموا در پایتخت گفت: این موضوعات ابتدا باید به تایید شورای شهر برسد.

احداث تونل شهید متوسلیان و تراموا باید به تایید شورای شهر برسد

به گزارش 24 آنلاین، مهدی چمران امروز پیش از آغاز دویست و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسات امروز ابتدا نطق پیش از دستور توسط اعضای شورای شهر تهران قرائت خواهد شد و در ادامه انتخاب دو نفر از اعضای شورای شهر تهران به عنوان اعضای کمیسیون ماده 14 در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تعیین بهای خدمات مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران و همچنین نامگذاری برخی از معابر از دیگر دستور جلسات شورای شهر تهران محسوب می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران در ارتباط با احداث هتل از سوی شهرداری تهران در برخی از بوستان‌های جنگلی تصریح کرد: در ارتباط با این موضوع هنوز چیزی به شورا نیامده است، البته پیشنهاداتی از سوی وزارت میراث شده است که با توجه به اینکه تهران هتل کم دارد اقدام به هتل‌سازی شود.

چمران ادامه داد: همانطور که گفته شد تاکنون صحبتی در شورای شهر تهران مبنی بر هتل‌سازی در پایتخت نشده است. البته ساخت هتل بنا نیست در پارک‌ها انجام شود چرا که همانطور که اعلام شده در پارک‌ها فقط مواردی از جمله کتابخانه، مسجد، نمازخانه و یا بناهای تاسیساتی احداث خواهد شد و ساخت هتل با شرایط خاص در برخی از بوستان‌های جنگلی انجام خواهد شد.

وی در واکنش به صحبت‌های اخیر شهردار تهران مبنی بر ساخت تونل شهید متوسلیان و احداث دو خط تراموا در پایتخت گفت: هنوز در ارتباط با احداث این موارد طرحی به شورا نیامده و قطعا احداث تونل شهید متوسلیان و تراموا نیاز به تایید شورای شهر تهران دارد.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: البته در ارتباط با تونل شهید متوسلیان در بودجه سال 1403 اعتباراتی برای مطالعه پیش‌بینی شده است ضمن اینکه احداث این تونل از ادوار گذشته نیز مطرح بود اما چون اجرای این پروژه بزرگ منابع زیادی را نیاز داشت اجرا نشده و قطعا اجرای این پروژه با مشارکت بخش خصوصی خواهد بود.

چمران همچنین در ارتباط با اظهارنظر شهردار تهران مبنی بر ورود واگن‌های چینی از بهمن‌ماه به صورت تدریجی افزود: ان‌شاءالله پله پله موارد مورد نظر در ارتباط با واگن‌های چینی نیز پیگیری و اجرا شود و شاهد ورود واگن‌ها باشیم.

وی در ارتباط با صحبت‌های استاندار تهران مبنی بر انتقال آرادکوه به جاده قم گفت: هنوز پیشنهادی برای این موضوع به شورا ارسال نشده است، البته این مسئله از گذشته نیز مطرح بوده و مکان‌یابی شده است ضمن اینکه قرار نیست این مکان رسانه‌ای شود اما همانطور که گفته شد این موضوع در حد یک پیشنهاد است.

رئیس شورای شهر تهران همچنین در ارتباط با انتشار اخباری مبنی بر قطع تعدادی درخت در بوستان چیتگر تصریح کرد: قطعا هیچ احمقی پیدا نمی‌شود درختی را در این محل قطع کند!

منبع: تسنیم
کدخبر: ۱۴۸۲۲
ارسال نظر