کدخبر: ۱۷۴

دستور دادستان کل کشور برای تعیین تکلیف اموال بلاتکلیف

دادستان کل کشور گفت: دادستان‌های سراسر کشور تعیین تکلیف سریع اموال بلاتکلیف را پیگیری کرده و هرچه سریعتر این اموال را ساماندهی کنند.

دستور دادستان کل کشور برای تعیین تکلیف اموال بلاتکلیف

به گزارش پایگاه خبری 24، جلسه هفتگی شورای معاونان دادستانی کل کشور با حضور اعضا و به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی آزاد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دادستان کل کشور، ضمن محکومیت مجدد جنایات رژیم صهیونیستی و قتل‌عام ۹هزار فلسطینی گفت: متاسفانه خباثت‌های رژیم جعلی اسرائیل همچنان ادامه دارد و مجامع بین المللی با سکوت خود صرفا شاهد این جنایات هستند.

وی گفت: اکنون ملت مظلوم فلسطین در رنج و سختی زیادی به سر می‌برد و مورد ظلم رژیم منحوس اسرائیل قرار گرفته است، اما پیروزی نهایی ملت مقاوم و مقتدر فلسطین قطعی است. بنا به وعده‌الهی پیروزی نهایی برای مستضعفان و مظلومان عالم است.

دادستان کل کشور با اشاره به حمایت‌های همه‌جانبه آمریکا از ادامه جنایات رژیم صهیونیستی تصریح کرد: آمریکا مسئول مستقیم قتل‌عام زنان وکودکان بی‌گناه فلسطینی است و با ارسال سلاح‌های نظامی و حمایت‌های سیاسی سعی دارد به حیات سیاسی این رژیم در حال مرگ تنفس مصنوعی بدهد؛ در حالی که تاریخ ثابت کرده هر کشور، دولت و رژیمی مورد حمایت آمریکا قرار گرفته سرنوشتش محکوم به شکست و نابودی خواهد بود. نمونه تاریخی این موضوع نابودی و شکست صدام، رژیم پهلوی، داعش است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی آزاد در بخش دیگری از سخنان خود معاونان و مدیران دادستانی کل و همچنین دادستان‌های سراسر کشور را خطاب قرار داده و گفت: باید پیوسته و دائما به فکر نوآوری و ابتکار بود. تمامی دادیاران، بازپرسان، قضات و کارمندان باید به دنبال خلاقیت جهت بهبود شیوه‌ها و فرآیند‌ها در عملکرد خود باشند.

وی با بیان اینکه باید به فکر انجام کار‌های جدید و نو باشیم، گفت: در انجام وظایف و تکلیف خود باید سه هدف سرعت در کار، دقت در کار و صحت در کار را دنبال کنیم و اجازه ندهیم به‌علت مشغله زیاد و کمبود وقت دچار رخوت کاری شده و نگاهمان از ایده‌های جدید غافل گردد.

دادستان کل کشور یکی از راهکار‌های ایجاد خلاقیت و نوآوری را بکار بردن اصطلاحات و عبارات درست و اصولی و پرمعنا دانست و گفت: قضات می‌توانند با بهره‌مندی از عبارات جدید و صحیح ضمن رعایت چارچوب‌های قانونی، مطالعه و درک رای و قرار را برای مردم سهل و شیرین کنند. چراکه یکی از شاخص‌های صدور یک رای متقن به کار بردن اصطلاحات مناسب و روان‌نویسی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی آزاد در ادامه بر تعیین‌تکلیف هرچه سریعتر اموال بلاتکلیف تاکید و اظهار کرد: مصداق بارز این موضوع بلاتکلیفی حجم انبوهی از خودرو، موتورسیکلت و کشنده توقیف شده در پارکینگ‌ها است. متاسفانه در برخی از استان‌ها وضعیت این پارکینگ‌ها مناسب نبوده و خودرو‌های زیادی برای مدت طولانی در شرایط غیر استاندارد در این مراکز در توقیف هستند.

دادستان کل کشور ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در تعیین‌تکلیف اموال بلاتکلیف در چند استان کشور گفت: دادستان‌های ما در سراسر کشور همچنان این موضوع را پیگیری کرده و سعی کنند هرچه سریعتر این اموال و این پارکینگ‌ها را ساماندهی و تعیین تکلیف کنند.

وی گفت: معاونت نظارت دادستانی کل تا عادی‌شدن موضوع توقف‌گاه خودرو‌ها و تعیین‌تکلیف آن، اجرای دقیق دستور رئیس قوه قضائیه و بخشنامه‌های دادستانی کل را دنبال و هر هفته گزارش پیشرفت کار را به شورای معاونین ارائه کند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
کدخبر: ۱۷۴
ارسال نظر