کدخبر: ۲۵۳

آغازمحدودیت تردد در جاده چالوس برای یک ماه

فرمانده پلیس راه مازندران گفت: طرح انسداد این جاده برابر برنامه ابلاغی پلیس راه استان مازندران به مدت یک ماه در برخی روزهای هر هفته اجرا می شود.

آغازمحدودیت تردد در جاده چالوس برای یک ماه

به گزارش پایگاه خبری 24، سرهنگ یدالله جهان تاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح انسداد این جاده برابر برنامه ابلاغی پلیس راه استان مازندران به مدت یک ماه در برخی روزهای هر هفته اجرا می شود.

وی عملیات توری سنگی، تثبیت دیواره های ریزشی و لق گیری سنگ ها از ارتفاعات را از جمله اقدامات طرح ایمن سازی کندوان برشمرد و اظهارداشت : اجتماع رانندگان در ورودی پلیس راه سبب می شود تا اجرای طرح با کُندی مواجه شود.

به گفته فرمانده پلیس راه مازندران کاربران جاده ای می‌توانند در این مدت از جاده های جایگزین استان مازندران هراز و فیروزکوه استفاده کنند.

سرهنگ جهان تاب خاطرنشان کرد : امکان تردد اهالی همجوار در نقاطی از جاده کندوان که این طرح در آنجا اجرا می شود وجود ندارد.

به گفته وی در ۲۴ ساعت گزارشی مبنی بر وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی در مسیر ارتباطی گزارش نشده است.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

محور کرج - چالوس جزو یکی از شبکه های ارتباطی اصلی پایتخت کشور به خطه شمال کشور استان گیلان و خطه غربی مازندران است که به علت برخورداری از مناظر طبیعی شگفت انگیز، جاذبه های تاریخی و کوتاه بودن بعد مسافت در تمامی فصول به ویژه ایام نوروز با استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران داخلی و خارجی همراه است.

محور کرج - چالوس حدود ۱۶۰ کیلومتر طول دارد که حدود ۸۰ کیلومتر مربوط کندوان حوزه شهرستان چالوس و بقیه هم جزو حوزه جغرافیایی استان البرز است.

برابر آمار به طور میانگین روزانه در نیمه دوم سال حدود ۲۰ هزار دستگاه خودرو در این مسیر تردد می کنند و این آمار در فصول بهار و تابستان به ۵۰ هزار تردد در روز می رسد.

منبع: ایرنا
کدخبر: ۲۵۳
ارسال نظر