کدخبر: ۴۵۳۶

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره جزئیات پرونده چای دبش

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره اینکه در مورد فساد چای دبش، دولت گفته ۶۰ مدیر متخلف برکنار شده، چه تعدادی از آنها به قوه قضاییه معرفی شده‌اند؟ گفت: این پرونده فعلا در مرحله تحقیقات مقدماتی است و آنچه مطلع شدم این است که بازپرس محترم از مبادی ذی ربط استعلامات لازم را به‌عمل آورده اما از نتیجه استعلامات اطلاع ندارم.

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره جزئیات پرونده چای دبش

به گزارش پایگاه خبری 24، مسعود ستایشی در نشست خبری امروز ضمن تبریک فرارسیدن میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: در اهمیت مقام و منزلت این بانوی اول جهان اسلام‌ همین بس است که پیامبر (ص) با عناوین مختلف جایگاه والای ایشان را در مسیر حرکت عالم اسلام تبیین فرمودند. این روز فرصتی برای قدردانی از عموم مادران و بانوانی ایرانی است که نسل آماده به حضور در عرصه‌های مختلف را پرورش می‌دهند.

وی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد امام خمینی(ره) گفت: امام(ره)  نیز مظهر اعتماد مردم به حاکمیت اسلامی بود. آرمان ایشان برای تحقق عدالت همچنان باید سرلوحه اقدامات مسوولان باشد.

ستایشی در پاسخ به سوالی درباره اینکه در مورد فساد چای دبش، دولت گفته ۶۰ مدیر متخلف برکنار شده، چه تعدادی از آنها به قوه قضاییه معرفی شده‌اند؟ گفت: این پرونده فعلا در مرحله تحقیقات مقدماتی است و آنچه مطلع شدم این است که بازپرس محترم از مبادی ذی ربط استعلامات لازم را به‌عمل آورده اما از نتیجه استعلامات اطلاع ندارم. ان شاءالله نتیجه آن حاصل شد، اطلاع رسانی می‌کنم.

آخرین وضعیت پرونده‌های «داریوش مهرجویی» و «هادی رضوی»

ستایشی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده داریوش مهرجویی گفت: پیرو نشست‌های قبلی و نکاتی که گفتیم، پرونده با تکمیل تحقیقات و اخذ آخرین دفاع از ۴ متهم، متضمن کیفرخواست قانونی به دادگاه صالح ارسال شده است. در این زمان رییس قوه قضاییه مقرر کردند که پرونده در عین سرعت و توجه ویژه به مولفه‌های دقت و صحت، رسیدگی شود و در کمتر از دو ماه این مهم انجام شد و کیفرخواست صادر شد و برای دادگاه ارسال شد.

وی افزود: پرونده در دادگاه کیفری یک البرز مطرح است و اولین جلسه دادگاه آن ۱۹ دی ماه سال جاری است.

ستایشی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی براینکه سه‌شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۲ اعلام کردید که «هادی رضوی» از متهمان پرونده بانک سرمایه که به ۲۰ سال حبس محکوم شده، در سال ۱۴۰۰ درخواست اعاده دادرسی‌اش پذیرفته شده، پرونده او مجددا در حال رسیدگی و الان آزاد است، آیا رسیدگی مجدد به پرونده هادی رضوی در این مدت انجام شده است؟ این پرونده در چه وضعیتی قرار دارد؟ گفت: اعاده دادرسی کیفری براساس مادتین  ۴۷۴ و ۴۷۷ و اعمال ماده ۴۷۸ قانون آیین دادرسی کیفری است لذا حق قانونی است که به موجب قانون تعیین شده است. اعلام شد که فرد مذکور تقاضای اعاده دادرسی کرده و برهمین اساس پرونده به دیوان عالی ارسال و تصمیم‌ قانونی اتخاذ شد و نهایتا پرونده به شعبه دوم ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی ارجاع و اعاده دادرسی او رد شد.  دادنامه اولیه مورد تایید واقع شد و پرونده در مرحله اجرای حکم قطعی است.

وی درباره اینکه هادی رضوی اکنون در زندان است؟ گفت: او  براساس وضعیت جسمانی و عمل جراحی که داشته و نظریه پزشکی قانونی، بعد از بهبودی به زندان برمی‌گردد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۴۵۳۶
ارسال نظر