کدخبر: ۴۹۱۷

اجرای طرح ضربتی پلیس فتا برای برخورد با عوامل تشویش اذهان عمومی

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا از اجرای طرح ضربتی برخورد با عوامل تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی خبر داد و اعلام کرد که ۵۰۰ تارنما سایبری با محتوای مجرمانه مورد شناسایی و احصا قرار گرفته‌اند.

اجرای طرح ضربتی پلیس فتا برای برخورد با عوامل تشویش اذهان عمومی

به گزارش پایگاه خبری 24، سرهنگ رامین پاشایی درباره جزئیات اجرای طرح جدید پلیس فتا در برخورد با عوامل تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی گفت: بر اساس رصدهای صورت گرفته در راستای اجرای طرح ضربتی و عملیاتی مذکور بالغ بر ۵۰۰ تارنمای حاوی محتوای توهین آمیز به ساحت مقدس شهدا که هم آوایی با جریانات تولید شده معاندان در خصوص حوادث تروریستی کرمان کرده بودند احصاء شده و تحت پایش‌های سایبری قرار گرفتند .

وی ادامه داد : بالغ بر ۱۰۰ فقره تارنما در این خصوص با هویت معلوم در داخل کشور شناسایی شده و رسیدگی به آنها در دستورکار قرار گرفت که در این رابطه ضمن هماهنگی با مراجع قضائی و استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی تحت اقدامات مقتضی از قبیل دستگیری، احضار ، تذکر و حذف محتوای مجرمانه قرار گرفت.

پاشایی اجرای این طرح را جزو مطالبات مردمی اعلام کرد و گفت: با توجه به تماس‌های مکرر هموطنان با این پلیس مبنی بر شناسایی و برخورد قاطع با هنجارشکنان و عوامل تشویش اذهان عمومی اجرای این طرح به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتای فراجا همچنین از همراهی کاربران فهیم و ولایت مدار در شناسایی و معرفی عوامل هنجار شکن به این پلیس قدردانی کرد.

روز گذشته و در پی حادثه دلخراش تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان و حرمت‌شکنی معدود افراد غافل و معاند در فضای مجازی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی دادستان کل کشور خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور بر ضرورت برخورد قاطع با اشخاص غافل یا معاندی که بعد از حادثه دلخراش تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان، با تولید، انتشار و بازنشر محتوای کذب و خلاف قانون و دارای وصف مجرمانه در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، امنیت روانی جامعه را مخدوش می‌کنند، تاکید کرد. 

به گفته او لازم است به‌قید فوریت، دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظام، ضمن رصد جامع، به هنگام و هوشمند در فضای مجازی و رسانه‌ای، کلیه عوامل و مرتکبین مرتبط با موضوع و دارای مسئولیت قانونی را شناسایی و به منظور رسیدگی و اقدام مناسب قضایی به دادسرای ذی‌صلاح معرفی کنند. دادستان‌های محترم موظفند این امر را با رویکرد بازدارندگی محسوس و به‌صورت مستمر پیگیری و بر فرآیند اقدامات مربوط، نظارت موثر و قانونی داشته باشند.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۴۹۱۷
ارسال نظر