کدخبر: ۹۲۸۰

پیگیری پرونده قتل پاکبان کشته‌شده منطقه ۲ در شهرداری

29 بهمن‌ماه بخش آنلاین روزنامه همشهری خبری را درباره قتل یک کارگر شهرداری در منطقه 2 تهران منتشر و ساعتی بعد آن را از خروجی خود حذف کرد.

پیگیری پرونده قتل پاکبان کشته‌شده منطقه 2 در شهرداری

به گزارش پایگاه خبری 24، بر اساس خبر منتشر‌شده، ساعت دو بامداد جمعه بیستم بهمن گزارش قتل مردی ۲۰‌ساله به پلیس پایتخت اعلام شد و تیم جنایی برای بررسی موضوع راهی محل حادثه شد. بررسی‌ها حاکی از آن بود که مقتول کارگر شهرداری بوده و شب حادثه به همراه همکارانش مشغول نظافت مسیر روگذر اتوبان نیایش بودند؛ اما ناگهان حادثه هولناکی رخ داد. یکی از همکاران مقتول که شاهد جنایت هولناک بود، به کارآگاهان گفته بود‌: ما با پیمانکار شهرداری کار می‌کنیم و شب حادثه مشغول شستن و نظافت دیواره‌های روگذر بودیم. ناگهان خودروی پژو پرشیای مشکی مقابل‌مان توقف کرد. فکر نمی‌کردیم راننده جوان نقشه هولناکی در سر داشته باشد. او ناگهان از خودرو پیاده شد و به سمت‌ ما‌ آمد. بدون هیچ مقدمه‌ای با همکارمان گلاویز شد و بعد او را از بالای پل به پایین انداخت. ما فورا به سمت او رفتیم تا مانع فرارش شویم؛ اما قاتل ما را هم تهدید کرد و گفت اگر به دنبالش برویم، ما را هم به پایین پرتاب می‌کند. او سپس سوار ماشینش شد و با همراهانش فرار کرد. چند خودرو نیز موقع عبور از زیر پل، جسد دوست‌مان را زیر گرفتند. به دنبال این حادثه هولناک، قاضی محسن اختیاری، بازپرس جنایی تهران، دستور داد تا جسد به پزشکی قانونی انتقال یابد و دوربین‌های مداربسته بازبینی شود تا با به دست آمدن شماره پلاک خودروی قاتل، او شناسایی و دستگیر شود تا انگیزه‌اش از این جنایت هولناک مشخص شود.

جست‌وجو برای شناسایی و دستگیری راننده پژو نتیجه داد و مأموران موفق شدند ظهر شنبه او را دستگیر کنند. او در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و گفت: من در حال گذر از آن مسیر بودم که ناگهان چشمم به مقتول و دوستانش افتاد. تصور کردم آنها قصد دارند پرچم‌هایی را که کنار اتوبان نصب شده بود، سرقت کنند. پرچم‌ها به مناسبت ۲۲ بهمن برافراشته شده بود و من فکر کردم مقتول قصد اهانت به پرچم‌ها را دارد و می‌خواهد آن را از بین ببرد. حتی به پلیس هم زنگ زدم و موضوع را گزارش دادم. با این حال نتوانستم آرام بنشینم، از ماشین پیاده شدم و پس از درگیری با مقتول او را هل دادم که پرت شد پایین و جان باخت. من اصلا نمی‌دانستم که آنها کارگر هستند و در حال نظافت خیابان. حالا که متوجه این موضوع شده‌ام، بسیار پشیمانم و عذاب وجدان دارم. بعد از انتشار این خبر، خبرنگاران شهری تلاش کردند مشخصاتی از کارگر به قتل رسیده به دست آورند؛ اما شهرداری پاسخی به این درخواست‌ها نمی‌داد تا اینکه مشخص شد او کارگر پیمانی زیباسازی منطقه 2 بوده و نام او الیاس محمدی است. شهرداری منطقه 2 هم اعلام کرد مقتول از عوامل اجرائی شرکت پیمانکار زیباسازی تهیه، نصب و نگهداری پرچم‌های پایه‌کوتاه شهرداری منطقه ۲ بوده است. علیرضا زاکانی، شهردار تهران، در واکنش به خبر قتل الیاس محمدی گفت: شهرداری پیگیر حق و حقوق پاکبان فوت‌شده است؛ اما بیان ابعاد و جزئیات مرگ پاکبان از حوزه اختیارات ما خارج است. روز گذشته علیرضا نادعلی، سخنگوی شورای شهر تهران هم با اشاره به حادثه تلخ برای یکی از نیروهای پاکبان شهرداری منطقه ۲ گفت: در ماه گذشته یکی از همکاران ما از بالای یک پل سقوط کرده و جان باخت و اعضای شورای شهر تهران آن را به صورت مدام پیگیری می‌کنند.

منبع: شرق
کدخبر: ۹۲۸۰
ارسال نظر