کدخبر: ۱۶۹۸۵

تصمیم خلق‌الساعه در کشتی اردبیل!/ ورود علیرضا دبیر به ماجرا

هیات کشتی اردبیل در اقدامی عجیب اعلام کرده اگر برای مسابقات استانی در رده نوجوانان تیم کشتی فرنگی از یک شهرستان شرکت نکند، نوجوانان آزادکار نیز حق شرکت در مسابقات را ندارند.

تصمیم خلق‌الساعه در کشتی اردبیل!/ ورود علیرضا دبیر به ماجرا

به گزارش 24 آنلاین، هیات کشتی اردبیل قصد دارد مسابقات کشتی نوجوانان استان خود را با شرایطی عجیب برگزار کند که در این زمینه فدراسیون کشتی باید به قضیه ورود کند تا اجازه ندهد زحمات کشتی گیران نوجوان که با هزار مشقت یکسال تمرین کرده‌اند بر باد رود.

موضوع از این قرار است که هیات کشتی اردبیل در مصوبه‌ای شگفت‌انگیز برای مسابقات نوجوانان استانی اعلام کرده که اگر یک شهرستان تیم فرنگی نداشته باشد، اجازه نمی‌دهد کشتی‌گیران آزادکار آن شهرستان هم در مسابقات شرکت کنند. عجیب‌تر اینکه مصوب کرده‌اند به جز نفرات اول مسابقات آزاد، همه کشتی‌گیران باید به صورت اجباری در مسابقات فرنگی هم شرکت کنند در غیر اینصورت تیم آزاد هم برای حضور در مسابقات پذیرش نخواهد شد.

این اقدام غیرفنی و عجیب هیات کشتی اردبیل در حالی است که زحمات یکساله کشتی گیران آزادکار نوجوانی که اکثرا از قشر ضعیف جامعه هستند و با هزار امید و آرزو برای مسابقات تمرین کرده‌اند را نادیده گرفته است. این در حالی است که محروم کردن این نوجوانان آزادکار راه حل توسعه کشتی فرنگی نیست و نباید یک عده نوجوان را قربانی نظریه های غیرتخصصی کنند.

اجبار کردن حضور نوجوانان آزادکار در مسابقات فرنگی دیگر نظریه غیرکارشناسی هیات کشتی اردبیل است چرا که سبک و سیاق دو رشته آزاد و فرنگی کاملا متفاوت است و اگر یک نوجوان آزادکار بدون اینکه تخصصی در رشته فرنگی داشته باشد، آسیب ببیند چه کسی جوابگوی این نوجوانان و خانواده آنها خواهد بود.

به نظر می‌رسد علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی باید هرچه سریعتر به این مسائل ورود کند تا با تصمیمات غیرکارشناسی، ریشه کشتی در شهرستانها خشک نشود و با عوامل این تصمیمات خلق الساعه برخورد کند.

در واقع هیات کشتی اردبیل باید توجه داشته باشد که راه حل گسترش کشتی فرنگی، محروم کردن کشتی‌گیران آزادکار از حضور در مسابقات نیست و به جای این تصمیمات عجیب باید برای توسعه کشتی فرنگی برنامه‌های علمی و آموزشی مناسب داشته باشد.

مستندات و صورتجلسات اقدامات فوق نزد خبرگزاری ایسنا محفوظ است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۱۶۹۸۵
ارسال نظر