کدخبر: ۱۰۶۰۳

تاکید امیرعبداللهیان بر اهمیت توسعه روابط با فرانسه

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار سفیر جدید ایران در پاریس بر لزوم بهره گیری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در دو کشور ایران و فرانسه برای توسعه روابط در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی تاکید کرد.

تاکید امیرعبداللهیان بر اهمیت توسعه روابط با فرانسه

به گزارش 24 آنلاین، محمد امین نژاد، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در آستانه عزیمت به محل ماموریت، با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و گزارشی از آخرین  وضعیت حوزه ماموریت و روابط فی مابین در عرصه‌های مختلف و همچنین برنامه‌های پیش رو برای تنظیم و توسعه مناسبات و همکاری‌ها را ارائه کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت توسعه و تحکیم روابط و مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورها و مناطق مختلف جهان بر اساس راهبرد کشورمان و برنامه‌های دولت سیزدهم، بر لزوم بهره گیری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در دو کشور ایران و فرانسه برای توسعه روابط در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی تاکید کرد و برای سفیر جدید کشورمان در ماموریت پیش رو آرزوی موفقیت نمود.  

امین نژاد پیش از این در سمت‌های سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشورهای نیجر، ساحل عاج و زیمبابوه، سرپرست سفارت کشورمان در آلبانی، معاون سفارت کشورمان در بلژیک و نهادهای اروپایی، سرپرست اداره دوم غرب اروپا و معاون مدیرکل و رئیس اداره آفریقا خدمت کرده است.

منبع: تسنیم
کدخبر: ۱۰۶۰۳
ارسال نظر