کدخبر: ۱۱۰۵۲

علت رأی نیاوردن چهره‌های شاخص در انتخابات مجلس چیست؟

یک فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که پیام رأی مردم در انتخابات ۱۱ چه بود؟ گفت: پیام مردم این بود که دیگر لیستی رای نمی‌دهند بلکه به اصلح رای می‌دهند و پیام دیگر هم به سیاسیون بود که دست از سیاسی‌بازی و سیاست‌بازی بردارید، اگر هم می‌خواهید لیست بدهید، این لیست باید شایسته‌سالار باشد.

علت رأی نیاوردن چهره‌های شاخص در انتخابات مجلس چیست؟

به گزارش ۲۴ آنلاین، امیر رضاواعظ آشتیانی، عضو شورای مرکزی جمعیت یاران انقلاب اسلامی، در پاسخ به این سوال که چرا نیروهای انقلاب در انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ به یک لیست واحد دست نیافتند؟، گفت: حضور مردم در این دور از انتخابات معنادار بود، به این مفهوم که با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مردم به دنبال اصلح رفتند و فارغ از جریانات سیاسی و لیست‌هایی که ارائه شد، مردم از لیست‌های مختلف از جمله در خانواده اصولگرا یا انقلابی گزینش و از یک لیست واحد تمکین نکردند.

وی با بیان اینکه مردم در این دوره بسیار هوشیارانه وارد عرصه شدند و سعی کردند به شکلی عمل کنند که نتیجه آن منجر به کارآمدی باشد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌ها و مطالبات مردم از دولت‌ها و مجالس گذشته تا امروز کارآمدی است. مردم وکلایی را می‌خواهند که وکیل المله باشند، چراکه رئیس دولت و اعضای مجلس را مردم انتخاب می‌کنند و مردم انتظار دارند در مجلس، نمایندگانی حضور داشته باشند که به‌دنبال مطالبه‌گری و سیاست‌ورزی در جهت پیشرفت و توسعه کشور باشند و به دنبال بازی سیاسی و سیاسی‌بازی نباشند و نمایندگانشان در جهت افقی که رهبر معظم انقلاب از آن یاد می‌کنند، حرکت کنند.

 

لیست صدای ملت فضای انتخاباتی را رقابتی کرد

وی با بیان اینکه در انتخابات ۱۱ اسفند رقابت بیشتر میان اصولگرایان شکل گرفت، خاطر نشان کرد: هر چند که لیست «صدای ملت» هم در انتخابات بود و فضا را رقابتی کرد، ضمن آنکه مقام معظم رهبری هم همواره تاکیدشان بر رقابت سالم مبتنی بر ادب، نزاکت و خارج از هرگونه تهمت و افترا بود.

وی در توصیه ای خطاب به منتخبان مردم در مجلس دوازدهم، بیان کرد: باید منتخبان و نمایندگانی که مجدداً برای مجلس دوازدهم انتخاب شده‌اند، هدفشان کارآمدی، پیشرفت، نظارت و مطالبه‌گری باشد و از اقتدار نظام در جهت بهتر شدن شرایط بهره ببرند و مردم را امیدوار کنند و روزهای خوب را برای آنها رقم بزنند.

مردم به دنبال نوآوری هستند

وی با بیان اینکه اصولگرایان احتمالا در مجلس دوازدهم، ۳ فراکسیون تشکیل می دهند و هر کدام از این سه فراکسیون اگربخواهند از ظرفیت مستقلین و یا فراکسیون دیگری استفاده کنند، می‌تواند مدیریت مجلس را از آن خود کند، گفت: در هر صورت امیدواریم این موضوع تبدیل به زورآزمایی نشود که به واسطه آن مطالبات مردم بر زمین بماند و امیدهای آنها به چالش کشیده شود، بلکه باید سعی کنند رقابت منصفانه و همراه با سیاست‌ورزی باشد.

این فعال سیاسی که خود سابقه حضور در دومین دوره شورای شهر تهران را دارد، درباره عدم رای‌آوری چهره‌های شاخص در انتخابات مجلس دوازدهم، اظهار کرد: عدم رای آوری چهره‌های شاخص دارای پیام است و نشان می‌دهد مردم به دنبال نوآوری هستند و ضمن احترامی که بخشی از جامعه برای این دست از افراد قائل بود، اما اعتقاد و باورشان بر این است که باید چهره‌های جدید وارد عرصه شوند.

پیام انتخاباتی مردم در ۱۱ اسفند

این فعال سیاسی در پاسخ به این سوال که پیام رأی مردم در انتخابات ۱۱ چه بود؟ گفت: پیام مردم این بود که دیگر لیستی رای نمی‌دهند بلکه به اصلح رای می‌دهند و پیام دیگر هم به سیاسیون بود که دست از سیاسی‌بازی و سیاست‌بازی بردارید، اگر هم می‌خواهید لیست بدهید، این لیست باید شایسته‌سالار باشد.

واعظ آشتیانی با بیان اینکه ما نماینده‌ای می‌خواهیم که شفاف، آگاه و مطالبه‌گر باشد، تصریح کرد: نماینده‌ای نمی‌خواهیم که دنبال منافع خود و گروهش باشد، یا بخواهد فضای رانت را مهیا کند. بنابراین پیام مردم در انتخابات ۱۱ اسفند حاوی پیام‌های فراوانی است.

هیجان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس را بیشتر از دور اول می‌بینم

وی درباره اینکه آیا در مرحله دوم هم جبهه پایداری با شورای ائتلاف، وحدت می کند؟ گفت: باید ببینم چه تعداد از پایداری‌ها و شورای ائتلاف به دور دوم و چه تعداد به دور اول آمده‌اند. من فکر می‌کنم به‌طور کلی یک رقابت فشرده انجام خواهد شد ضمن آنکه از «لیست امنا» و «صبح ایران» هم در صحنه هستند، بنابراین رقابت بسیار جدی خواهد بود و هیجان دور دوم را بیشتر از دور اول می‌بینم.

منبع: ایرنا
کدخبر: ۱۱۰۵۲
ارسال نظر