کدخبر: ۱۳۳۳۱

جلسه غیرعلنی مجلس برای بودجه ۱۴۰۳

نمایندگان مجلس برای نحوه و اداره بررسی جداول بودجه ۱۴۰۳ جلسه غیر علنی داشتند.

جلسه غیرعلنی مجلس برای بودجه 1403

به گزارش 24 آنلاین، امروز دوشنبه ۱۰ اسفندماه ۱۴۰۳، پیش از آغاز جلسه علنی، نمایندگان مجلس برای نحوه و اداره بررسی جداول بودجه ۱۴۰۳ جلسه غیر علنی داشتند که محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در این جلسه غیرعلنی نحوه رسیدگی به جداول بودجه در صحن را توضیح داد.

قالیباف تصریح کرد: با توجه به اینکه قرار است برای اولین‌بار جداول و ردیف‌های لایحه بودجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد، رئیس مجلس توضیحاتی درباره نحوه رسیدگی به جداول و ترتیب ارائه پیشنهادات مطرح کرد.

جدول مربوط به منابع بودجه ۱۴۰۳ تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی بخش دوم لایحه بودجه «جدول شماره پنج مربوط به درآمدها، واگذاری دارایی های سرمایه ای و واگذاری دارایی‌های مالی » را بررسی کردند.

بر این اساس این جدول مربوط به قانون بودجه با ۱۲۲ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر به تصویب رسید.

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان از اول فروردین لازم‌الاجراست

از سوی دیگر، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ ، در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی جدول هفت لایحه بودجه گفت: این جدول مربوط به اعتبارات دستگاه‌ها است، دولت اعتبارات دستگاه‌ها را به صورت تجمیعی آورده است. برای اولین‌بار به دو جدول ۷ و ۱-۷ تقسیم شده که جدول ۷ مربوط به حقوق و مزایا و جدول ۱-۷ مربوط به برنامه‌ها است.

رئیس کمیسیون تلفیق اظهار کرد: اعتراضی بود که چرا اعتبارات برخی دستگاه‌ها افزایش داشته که معلوم شد که برای حقوق و دستمزد نیست و به خاطر برنامه آن دستگاه‌ها ما در نهایت تغییرات اساسی درباره اعتبار دستگاه‌ها نداشتیم و تغییرات جزئی اعمال شده، بنابراین جدول هفت عینا طبق پیشنهاد دولت به تصویب رسید.

حاجی بابایی همچنین تصریح کرد: درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان لازم است این توضیح را بدهم که از اول فروردین‌ماه لازم‌الاجراست منتها با توجه به این‌که برنامه هفتم همچنان مورد ایراد شورای نگهبان است باید این ایرادات رفع شده تا تبدیل به قانون شود. بعد از آن احکام بازنشستگان زده خواهد شد و بودجه آن هم پیش‌بینی شده است.

منبع: ایسنا
کدخبر: ۱۳۳۳۱
ارسال نظر