کدخبر: ۱۴۰۷۵

تشریفات شروع مجلس دوازدهم چقدر هزینه داشت؟

در یکی از این ردیف‌های بودجه، مجلس شورای اسلامی قرار دارد که مبلغ 200 میلیارد تومان بابت «هزینه‌های شروع دوره جدید مجلس» قرار است پرداخت شود. مجلس دوازدهم، اوایل خرداد ماه آینده افتتاح می‌شود.

تشریفات شروع مجلس دوازدهم چقدر هزینه داشت؟

به گزارش 24 آنلاین، روزنامه اعتماد نوشت: 

در لایحه بودجه، جدولی آمده با نام «اعتبارات ردیف‌های متفرقه منتقل شده به جدول شماره 7 دستگاه‌های اجرایی» که شماره این جدول 1-7 قید شده است.

در این جدول بسیاری از دستگاه‌ها و نهادها بودجه‌هایی جدا از جدول 7 دارند که به این جدول منتقل شده‌اند. لازم به ذکر است که اعداد قید شده در گزارش، بر اساس لایحه تقدیمی دولت است و به دلیل عدم انتشار گزارش کمیسیون تلفیق، به تغییرات احتمالی دسترسی نبود.

در یکی از این ردیف‌ها، مجلس شورای اسلامی قرار دارد که مبلغ 200 میلیارد تومان بابت «هزینه‌های شروع دوره جدید مجلس» قرار است پرداخت شود. مجلس دوازدهم، اوایل خرداد ماه آینده افتتاح می‌شود

انتخابات مجلس دوازدهم، اسفند ماه پارسال برگزار شد، اما تکلیف 45 کرسی از 290 صندلی مجلس مشخص نشده است و اواخر اردیبهشت ماه جاری، دور دوم انتخابات برگزار خواهد شد.

در جدول 1-7 برای برگزاری انتخابات 500 میلیارد تومان تخصیص یافته است؛ قاعدتا به سبب اینکه انتخابات دیگری در طول سال 1403 غیر از دور دوم مجلس شورای اسلامی برگزار نمی‌شود، این رقم باید مربوط به برگزاری این انتخابات باشد.

منبع: اعتماد
کدخبر: ۱۴۰۷۵
ارسال نظر