کدخبر: ۱۵۰۴۴

حال و هوای صحن مجلس چگونه بود؟

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی شهادت رئیس جمهور و تیم‌همراه را در سانحه هلی کوپتر تسلیت گفت. یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز به دولت و مجلس آینده توصیه کرد برخی از اشتباهات گذشته کنار گذاشته شود.

حال و هوای صحن مجلس چگونه بود؟

به گزارش 24 آنلاین، غلامرضا نوری قزلجه در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز ( سه شنبه) مجلس، بیان کرد: حادثه جانکاه ۳۰ اردیبهشت ماه برای ریاست جمهور و تیم همراهش موجب غم و اندوه سنگین برای ملت ایران به ویژه مردم استان آذربایجان شرقی شد. در این سانحه رئیس جمهور جهادی حضرت آیت الله رئیسی و نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز و همچنین نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان حضرت آیت الله آل هاشم و دوست عزیزم حسین امیرعبداللهیان وزیر فعال امور خارجه و آقای رحمتی استاندار تلاشگر استان و همچنین سردار موسوی فرمانده تیم حفاظت ریاست جمهوری و همچنین کادر پرواز جانشان را در راه خدمت به مردم از دست دادند.

وی در ادامه اظهار کرد: این اتفاق را به حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب و ملت شریف، خانواده‌های محترم آنها تسلیت می‌گویم. بر تداوم پرقدرت مسیر خدمت نظام و مردم شریف تأکید می‌کنم.

سلیمی: نه طعن ملامت‌کنندگان و نه توهین، رئیس جمهور شهید را از خدمت به مردم دور نکرد

علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت صبح روز سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ صحن مجلس در تذکری شفاهی با اشاره به شهادت رسیدن آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری کشورمان تاکید کرد: نه طعن ملامت‌کنندگان و نه توهین و مذمت‌کنندگان، رئیس جمهور شهید را از خدمت به مردم دور نکرد.

وی همچنین در تذکری درباره وضعیت شیر خشک در کشور گفت: شرایط تأمین شیر خشک در کشور وضعیت مناسبی ندارد و لازم است در این موضوع هرچه سریعتر تدبیر شود.

احمدی: به وضعیت مردم بعد از آتش سوزی در روستای امام‌زاده ابراهیم شفت رسیدگی شود

همچنین بنابر روایت ایسنا، محمدرضا احمدی در جلسه علنی امروز ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و هیات همراه ‌ایشان در سانحه بالگرد، در تذکری گفت: در جریان آتش‌سوزی مزار شریف امامزاده ابراهیم (ع) برادر امام رضا(ع)، تعداد زیادی از محل‌های اسکان مردم منطقه در آتش سوخت و آنها حتی از امکانات اولیه برای ادامه زندگی شان محروم هستند؛ اکنون به بسیج مسئولان نیاز داریم.

وی در تذکر دیگری به وزیر جهاد کشاورزی گفت: کار کشاورزی در شمال کشور آغاز شده و باید برای جلوگیری از واردات برنج فکری کنید؛ ارز دولتی اختصاص ندهید تا آینده کشاورزان بهبود پیدا کند.

احمدی همچنین بر لزوم بهبود وضعیت فرهنگیان و اجرای احکام رتبه‌بندی و پرداخت معوقات آن ها تاکید کرد.

موسوی: راه رئیس‌جمهور شهید را ادامه دهیم

کاظم موسوی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز با تسلیت شهادت رئیس جمهور گفت: حضرت آیت الله رئیسی با اقدامات جهادی و تلاش های شبانه روزی و خستگی ناپذیری مدال افتخار را در روز ولایت مولا علی ابن موسی الرضا(ع) تصاحب کردند.

وی ادامه داد: در کنار این عزیز سفر کرده جناب آقای آل‌هاشم امام جمعه فقید و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، محبوب القلوب مردم را از دست دادیم که آبروداری برای شمال غرب کشور می‌کرد. فرمانده دیپلماسی در کشور آقای دکتر امیر عبداللهیان که در بحث غزه و سایر کشورهای دیگر در جهت پیروزی مقاومت و غزه مظلوم تلاش فراوان و گسترده‌ای داشت. کشورهای مسلمان از جنایات اسرائیل و سرکرده آن آمریکا و اروپا خشمگین هستند.

وی افزود: ما در این روزها باید راه جهادی آیت‌الله رئیسی و دولت همراه ایشان را به خصوص وزیر عزیز سفر کرده آقای امیرعبداللهیان، حضرت آیت الله آل هاشم و استاندار و محبوب آذربایجان شرقی آقای رحمتی را ادامه دهیم و ایثار و فداکاری آنان را فراموش نکنیم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: عزیزان، بزرگان و نور چشمان ما باید دولت و مجلس را به گونه‌ای پیش ببریم که حضرت آیت الله رئیسی می‌خواستند؛ اگر ما می‌خواهیم کشور را بهتر از گذشته پیش ببریم باید با برگزاری انتخابات و مشارکت مردم رئیس جمهوری انقلابی، وفادار ولایت مدار که در اقدامات اجرایی مهارت دارد و دارای محبوبیت و سوابق خوبی است را در راستای اهداف آیت الله دکتر رئیسی انتخاب کنیم .

وی ادامه داد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب و مقام عظمای ولایت هیچ گونه خللی در کشور پیش نمی‌آید چرا که همبستگی، انسجام و وحدت در کشور لازم است، آیت الله رئیسی و همراهان ایشان از دست ما رفتند اما ما ننْسخْ منْ آیةٍ أوْ ننْسها نأْت بخیْرٍ منْها أوْ مثْلها.

موسوی در پایان بیان کرد: برادران عزیز آخرین روز مجلس یازدهم است لازم می‌دانم از مردم حوزه انتخابیه خود تشکر کنم. براساس مصلحت توفیق ادامه خدمت را نداشتم شاید این نیز حکمت و مصلحتی بوده که افرادی بهتر از ما در مجلس دوازدهم حضور داشته باشند توصیه اکید می‌کنم که نیروهای انقلابی را فراموش نکنید و آنان را حفظ کنید، از مدیران قوی و توانمند استفاده کنید که این ملت به آنان اعتماد دارند.

فرهنگی: مسیری را انتخاب کنید که رضایتمندی حداکثری مردم را به دنبال داشته باشد

همچنین بنابر روایت ایسنا، محمدحسین فرهنگی در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز ( سه شنبه) مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: شهادت ریس جمهور پرتلاش، وزیر امور خارجه موفق، امام جمعه محبوب مردم آذربایجان و استاندارد فعال استان و سایر همراهان ایشان را در سانحه سقوط بالگرد ورزقان تسلیت می گویم. از ستاد کل نیروهای مسلح و کمیسیون امنیت ملی مجلس درخواست می کنم رعایت احتیاط معمول در این قبیل سفرها را بررسی کرده و راه را بر هر گونه کوتاهی و تقصیر ببنندند.

وی در ادامه اظهار کرد: سید محمدعلی آل هاشم امام جمعه عزیزمان به یکی از عکاسان تبریز گفته بودند عکسی که گرفتی را زمانی منتشر کن که شهید محراب سوم تبریز شوم و ایشان روز گذشته این عکس را منتشر کرد. تبریز تنها شهری است که سه شهید محراب دارد که هر سه شهید هم از سادات بودند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینجانب در ادوار مختلف مجلس در انجام وظایف خود در صحن، کمیسیون‌ها، فراکسیون‌ها، هیات رئیسه و موضع گیری‌های خود با تمام ظرفیت ممکن تلاش کردم و در انجام وظایف خود در ارتباط با مردم و حوزه انتخابیه حداکثر تلاش خود را به کار بردم.

فرهنگی در ادامه تاکید کرد: هرچه به نفع مردم و کشور به ویژه برای طبقات محروم و مناطق محروم بوده است رای موافق داده و برای جلب آرای دیگران تلاش کردم و از هر آنچه که باعث فشار بر اقشار مختلف مردم بوده پرهیز کردم و در انتخابات نیز از هر تخلفی مبرا بوده‌ام.

وی در ادامه خطاب به مجلس و دولت آینده تصریح کرد: توصیه می کنم برخی از اشتباهات گذشته را کنار بگذارید و مسیری را انتخاب کنید که رضایتمندی حداکثری مردم را به دنبال داشته باشد و باعث علاقمندی بیش از پیش آنها به نظام، کشور، ملت و حکومتشان شود.

منبع: ایسنا
کدخبر: ۱۵۰۴۴
ارسال نظر