کدخبر: ۱۵۶۶۵

درگیری مالک شریعتی و تاجگردون در صحن علنی

در جلسه علنی روز پنجشنبه - ۱۰ خردادماه - مجلس شورای اسلامی، بررسی گزارش شعب درباره اعتبارنامه‌های منتخبان در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفت.

درگیری مالک شریعتی و تاجگردون در صحن علنی

به گزارش 24 آنلاین، در ابتدای جلسه محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که مواردی که اعتراض به اعتبار نامه نمایندگان وجود داشته است از شورای نگهبان استعلام می شود، در صورت که قبلا شورای نگهبان این مستندات را بررسی کرده و رد کرده بود، اعتراضات به اعتبارنامه در صحن مطرح نخواهد شد.

در جریان ارائه گزارش شعب در صحن مجلس، مالک شریعتی نیاسر نماینده تهران که پیش از این به اعتبارنامه غلامرضا تاج گردون نماینده گچساران معترض بود، در جایگاه هیات رییسه حاضر شد و از محمدباقر قالیباف که ریاست صحن مجلس را بر عهده داشت خواست نامه اعتراض جمعی از نمایندگان به این اعتبارنامه را در صحن مطرح کند.

در این شرایط مالک شریعتی و تاج گردون با دست و اشاره از دور برای یکدیگر خط و نشان کشیدند که چنین شرایطی سبب شد مهردادگودرزوند چگینی منتخب رودبار در حمایت غلامرضا تاجگردون و رضاتقی پور انوری منتخب تهران در حمایت از شریعتی مقابل هم ایستاده و حتی یکدیگر را با دست هول دهند که سرانجام با حضور سایر نمایندگان از درگیری فیزیکی جلوگیری شد.

پیش از این مالک شریعتی در صفحه شخصی خود در شبکه مجازی ایکس نامه اعتراض جمعی از منتخبان به ⁧اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون⁩ را منتشر کرد. مالک شریعتی، قاسم روانبخش، زهره سادات لاجوردی، کامران غضنفری، امیرحسین ثابتی، ابراهیم رضائی و روح الله نجابت نامه اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون را امضا کرده‌اند.

تاج‌گردون هم در واکنش به آن با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: مقام معظم رهبری در توصیه به ⁧مجلس⁩ دوازدهم فرمودند از مسابقات بی فایده رسانه‌ای و مجادلات مضر سیاسی در مجلس پرهیز شود. ‌آرامش بخش و امیدآفرین و برانگیزاننده ی همتها و دعوت کننده به همدلی و برادری در محیط عمومی کشور باشید. ‌قدری ولایت پذیر باشید و مردم را عصبانی نکنید.

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۱۵۶۶۵
ارسال نظر