کدخبر: ۱۶۶۰۶

ظریف: نگذارید بگوییم در آن ۶ ماه تلخ چه گذشت!

وزیر سابق امور خارجه با اشاره به قانون راهبردی مجلس گفت: نگذارید بگوییم در آن ۶ ماه تلخ چه گذشت؟

ظریف: نگذارید بگوییم در آن 6 ماه تلخ چه گذشت!

 محمدجواد ظریف در میزگرد سیاست خارجی پزشکیان به عنوان کارشناس همراه این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بسیار باعث افتخار بنده است که در کنار شخصیتی صادق و وطن‌پرست مانند آقای پزشکیان حضور داشته باشم. سیاست جمهوری اسلامی بر اساس قانون اساسی توسط مقام معظم رهبری به صورت خطوط کلی ارائه می شود و سه اصل عزت، حکمت و مصلحت راهنمای سیاست خارجی است و چارچوب سیاست خارجی را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه در سیاست خارجی مهم است که چه کسی رییس جمهور است، گفت: در این سیاست خارجی بسیار بسیار مهم است چه کسی در خیابان پاستور و در خانه رئیس جمهور نشسته است، رئیس جمهور است که سیاست‌ها را می سازد و برای تصویب به شورای عالی امنیت ملی و به حضور مقام معظم رهبری ارائه می‌کند. رئیس جمهور است که سیاست ها را اجرا می‌کند و کسی که با نگرش روشن هم خودش خط دارد ولی باور دارد باید از متخصصان و کارشناسان استفاده کند، این فرد می‌تواند در آینده کشور نقش داشته باشد.

وزیر خارجه پیشین کشورمان تاکید کرد: بدون سیاست خارجی مستقر و بدوم اجماع ملی نمی‌توانیم منافع اقتصادی کشور را پیش ببریم حتی نمی توانیم با دوستانمان روابط خوب داشته باشیم. بدون سیاست خارجی جدی و همگرا و راهگشا نمی‌توانیم دیپلماسی اقتصادی خوبی داشته باشیم. بدون سیاست خارجی معقول و متین نمی‌توانیم حتی با دوستانمان ارتباط داشته باشیم. نگاه ما به یک رابطه متوازن است تا هیچکس نتواند ار ایران بهره بگیرد بدون آن‌که ما به ازای آن را پرداخت کنیم. امیدواریم این سیاست خارجی برای این مردم، برای این کشور و برای نقش مهم منطقه‌ای ایران عزیز راهگشا باشد.

وی با اشاره به قانون راهبردی مجلس گفت: نگذارید بگوییم در آن ۶ ماه تلخ چه گذشت؟

کدخبر: ۱۶۶۰۶
ارسال نظر