کدخبر: ۱۷۱۵۹

پلمب صندوق‌های رای باز شد؛ آغاز شمارش آرا در مازندران

فرآیند شمارش آرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با پایان یافتن مهلت قانونی رأی‌گیری در سه هزار و ۲۲۸ شعبه اخذ رأی سراسر استان آغاز شد.

پلمب صندوق‌های رای باز شد؛ آغاز شمارش آرا در مازندران

عوامل اجرایی انتخابات در شعب اخذ رأی مازندران با پایان زمان رأی‌گیری در ساعت ۲۴ جمعه، شمارش آراءِ به صندوق انداخته شده توسط مازندرانی‌ها را آغاز کردند و چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این استان مانند سراسر کشور پس از ۱۶ ساعت رای‌گیری وارد مرحله نهایی شد.

به گفته یوسف نوری استاندار مازندران، در صورتی که حضور مردم در برخی شعب اخذ رأی ادامه داشته باشد، پس از هدایت افراد به داخل شعبه، ورودی محل اخذ رای بسته می‌شود و تا زمان اخذ آخرین رأی از افراد فعالیت شعبه ادامه دارد.

نماینده عالی دولت در مازندران همچنین از عوامل ستاد انتخابات نامزدهای ریاست جمهوری در استان و هواداران آن‌ها خواست که تا پایان فرآیند شمارش آرا و اعلام نتیجه قطعی توسط وزارت کشور از مطرح کردن و انتشار خبرهایی مبنی بر پیروز شدن در انتخابات بپرهیزند و خبرها را فقط از رسانه‌های رسمی دنبال کنند.

وی اظهار کرد: شمارش آرا با حضور نماینده نامزدها و بدون دخالت آن‌ها انجام می‌شود. ابتدا در شعب آمار صندوق در دستگاه احراز وارد و پس از ثبت در صورتجلسه، داده‌های دستگاه به صورت برخط به فرمانداری‌ها ارائه می‌شود. در ادامه فرمانداری آمار همه شعبه‌ها را تجمیع می‌کند. سپس آمار به وزارت کشور ارسال می‌شود.

 

کدخبر: ۱۷۱۵۹
ارسال نظر