کدخبر: ۱۷۱۸۸

تبلیغات دور دوم انتخابات از کی آغاز می‌شود؟

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری روز گذشته از ساعت ۸ الی ۲۴ در ۵۸ هزار شعبه داخل و ۳۴۴ شعبه در خارج از کشور برگزار شد.

تبلیغات دور دوم انتخابات از کی آغاز می‌شود؟

به گزارش 24 آنلاین، ستاد انتخابات کشور دقایقی پیش بود که نتایج رسمی انتخابات را اعلام کرد و هیچ‌کدام از نامزدها نتوانست ۵۰ درصد + یک رأی را کسب کند. طبق این اعلام، آقایان مسعود پزشکیان و سعید جلیلی به ترتیب با ۱۰۴۱۵۱۹۱ و ۹۴۷۳۲۹۸ رأی به دور دوم رفتند تا سرانجام تشکیل دولت چهاردهم به نیمه‌ی تیرماه ۱۴۰۳ برسد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد تأیید صحت انتخابات به‌عهده‌ی شورای نگهبان است و پس از تأیید شورا، دور دوم انتخابات جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

طبق ماده ۶۷ قانون انتخابات ریاست جمهوری "فعالیت انتخاباتی در مرحله دوم از تاریخ اعلام رسمی نتایج قطعی آراء مرحله اول شروع و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز اخذ مرحله دوم ادامه‌خواهد یافت."

ستاد انتخابات کشور دقایقی پیش اعلام کرد بعد از تایید صحت انتخابات و اعلام اسامی دو نفری که در دور دوم رقابت می‌کنند، با اعلام وزارت کشور تبلیغات آغاز می‌شود و زمان‌بندی تبلیغات نیز طبق جدول زمان‌بندی به‌گونه‌ای است که تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز رأی‌گیری خواهد بود.

رئیسی و همراهانش ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسیدند و طبق اصول ۱۳۱ و ۱۳۲ قانون اساسی، معاون اول رئیس‌جمهور (محمد مخبر) با حکم رهبر معظم انقلاب به‌عنوان سرپرست ریاست‌جمهوری و مدیر قوه مجریه منصوب و مأمور شد تا با همراهی سران قوای مقننه و قضاییه انتخابات را نهایتاً ظرف مدت ۵۰ روز برگزار کنند.

کدخبر: ۱۷۱۸۸
ارسال نظر