کدخبر: ۱۷۲۹۹

امکانات سازمان‌های عمومی و دولتی، نباید برای تبلیغات انتخاباتی به کار گرفته شود

یک حقوقدان گفت: من آن مقداری که تاکنون از انتخابات مشاهده کردم، نامزدها بیش از اعلام حمایت کاری نکرده اند. یکی از نامزدها گفته بود ستادهایش را در اختیار جلیلی قرار می دهد که تخلف نیست.

 امکانات سازمان‌های عمومی و دولتی، نباید برای تبلیغات انتخاباتی به کار گرفته شود

به گزارش 24 آنلاین، کامبیز نوروزی درباره تخلف انتخاباتی نامزدهای شکست خورده و انصرافی و مقامات دولتی گفت: در قانون انتخابات ریاست جمهوری، مقامات اجرایی از تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی ممنوع هستند. چنانچه افراد قصد دارند وارد تبلیغات انتخاباتی شوند، باید مرخصی بگیرند. همینطور امکانات سازمان های عمومی و دولتی، نباید برای تبلیغات انتخاباتی به کار گرفته شود.

او در گفتگو با انتخاب، افزود: مسئله اینجاست که به هر حال یک نامزد انتخاباتی وجود دارد که انصراف داده است، اگر در همین حد اقدام کند که بعد از انصراف اعلام کند از فلان نامزد حمایت می کنم، در چارچوب عرف انتخابات اشکال ندارد. این مسئله را نمی توان تبلیغ محسوب کرد؛ اما اگر بیشتر از این کار کنند و بعد از اعلام انصراف و حمایت از یک نامزد دیگر، باز هم به کارهای تبلیغاتی ادامه دهد، در این صورت مرتکب تخلف شده، مگر آنکه برای مدت تبلیغات انتخاباتی، از دستگاه کاری خود، مجوز گرفته باشد.

نوروزی درباره تخلف های موجود تا این لحظه در انتخابات گفت: من آن مقداری که تاکنون از انتخابات مشاهده کردم، نامزدها بیش از اعلام حمایت کاری نکرده اند. یکی از نامزدها گفته بود ستادهایش را در اختیار جلیلی قرار می دهد که تخلف نیست. اما سخنگوی دولت در مطلبی که در فضای مجازی منتشر کرده بود، از آقای جلیلی حمایت کرده بود که این کار چندان پسندیده و قانونی نیست.

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۱۷۲۹۹
ارسال نظر