کدخبر: ۱۷۸۰۵

نماینده مجلس: قطعی برق در حوزه صنعت به گرانی تولیدات آنها دامن زده است

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: قطعی برق در حوزه صنعت به گرانی تولیدات آنها دامن زده و در نهایت ضررش را همه مردم خواهند دید کما این که چنین اتفاقی سالهای گذشته برای مصالح ساختمانی نظیر سیمان و فولاد رخ داد. لذا حتما باید در سالی که با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم نام گذاری شده، اجازه ندهیم قطعی برق متعدد در صنایع به تولید کشور آسیب وارد کنند.

نماینده مجلس: قطعی برق در حوزه صنعت به گرانی تولیدات آنها دامن زده است

به گزارش 24 آنلاین، محمدرضا رضایی کوچی با انتقاد از عملکرد وزارت نیرو در خصوص قطع برق صنایع گفت: با آغاز فصل تابستان و افزایش پیک مصرف برق، موجی از نگرانی و دغدغه در میان مردم، فعالان اقتصادی و صنعتی در خصوص قطعی برق جهت جبران ناترازی‌ها ایجاد می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در حالی که وزیر نیرو در زمان دریافت رای اعتماد از مجلس به جبران عقب ماندگی‌های موجود در صنعت برق تاکید و وعده جبران آن را داد تا شاهد قطعی برق خانه ها و صنایع نباشیم. اما با گذشت سه سال از عمر دولت سیزدهم بازهم شاهد قطعی برق صنایع و موتور برق چاه‌های آب کشاورزان هستیم. این قطعی ها به شدت اقتصاد مردم را دچار مشکل کرده و بحران های زیادی به همراه دارد.

وی در ادامه با انتقاد از قطعی برق صنایع و عدم تحقق وعده های وزیر نیرو، افزود: ما هم متعتقدیم کم کاری های گذشته موجب بروز ناترازی زیاد در حوزه برق و انرژی شده است اما در این سه ساله هم گام های متعددی برداشت و مجلس هم در این مسیر دولت را همراهی کرد تا ناترازی کاهش و تولید برق افزایش پیدا کند. ضمن اینکه انتظار میرفت برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که دیگر شاهد قطعی برق‌های مکرر در واحدهای تولید کوچک و بزرگ نباشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعی برق در حوزه صنعت به گرانی تولیدات آنها دامن زده و در نهایت ضررش را همه مردم خواهند دید کما این که چنین اتفاقی سالهای گذشته برای مصالح ساختمانی نظیر سیمان و فولاد رخ داد. لذا حتما باید در سالی که با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم نام گذاری شده، اجازه ندهیم قطعی برق متعدد در صنایع به تولید کشور آسیب وارد کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: مجددا از وزیر نیرو درخواست داریم برنامه ریزی دقیقی برای جبران ناترازی های خود داشته باشد تا صنایع با چالش مواجه نشوند.

منبع: خانه ملت
کدخبر: ۱۷۸۰۵
ارسال نظر