کدخبر: ۲۱۵
انتقاد شدید دبیرکل حزب ندای ایرانیان از پخش سخنان جنجالی اخیر در تلویزیون:

صداوسیما بابت سخنان آپارتایدگونه و ضدامنیت ملی عذرخواهی کند

دبیرکل حزب ندای ایرانیان در نامه ای به پیمان جبلی رئیس صدا و سیما از پخش سخنان ضد امنیت ملی در یکی از برنامه های صدا و سیما انتقاد و خواهان عذرخواهی رئیس صدا و سیما بابت پخش این برنامه شد.

صداوسیما بابت سخنان آپارتایدگونه و ضدامنیت ملی عذرخواهی کند

به گزارش پایگاه خبری 24، سید شهاب الدین طباطبایی دبیرکل حزب ندای ایرانیان در نامه ای به پیمان جبلی رئیس صدا و سیما از پخش سخنان ضد امنیت ملی در یکی از برنامه های صدا و سیما انتقاد و خواهان عذرخواهی رئیس صدا و سیما بابت پخش این برنامه شد.

طباطبایی در این نامه درخواست کرد برای جبران این صحبت ها از دختران و زنان سرزمین که سال گذشته به همین روش ها اعتراض داشتند، دعوت شود تا در برنامه ای مشابه به بیان دیدگاه های خود بپردازند.

متن این نامه که برای رئیس صدا و‌ سیما ارسال شده است به به شرح زیر است:

به نام خدا

جناب آقای دکتر پیمان جبلی

رئیس محترم سازمان صدا و سیما

سلام علیکم

استحضار دارید در یکی از برنامه‌های پخش شده از رسانه‌ای که قرار بود ملی باشد، یکی از بانوان شهروند در بیاناتی تلخ و تأسف‌بار جملاتی آپارتاید گونه و برخلاف اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی و بلکه برخلاف تمام شعارهای ابتدای انقلاب بر زبان آورده و کشور را متعلق به خود و افرادی باعنوان حزب‌الهی دانستند.

اگرچه این دیدگاه تنگ نظرانه و ضد امنیت ملی اولین بار نیست که شنیده می‌شود، اما پخش سخنان این چنینی از صداوسیما، می‌تواند مشروعیت دادن به این دیدگاه تاسف بار باشد.

کما این که مجموع برنامه‌های صدا و سیما تا کنون نیز به نحوی بوده است که با از دست دادن پایگاه خود در بین شهروندان، بخش زیادی را به سمت رسانه‌های خارج از کشور سوق داده است. عمیقا بر این باورم که هیچ نهادی به اندازه صدا و سیما در ایجاد شکاف‌های اجتماعی غیر منطقی و میدان گرفتن رسانه‌های برانداز مقصر و سهیم نبوده است.

فراموش نکردیم که ریشه اعتراضات سال گذشته و فریادهای دختران و پسران ایرانی ناشی از همین دیدگاه خطرناک بود که تمام کشور را برای خود و طرفداران و هم فکران خود می‌دانست و به باقی شهروندان نگاه رعایایی را دارد که حق پیشرفت و رشد و دیده شدن در این کشور ندارند.

از جنابعالی که می‌دانم خود نیز با چنین نگاه‌های انحصارطلبانه موافق نیستید می‌خواهم ضمن عذرخواهی از همه ایرانیان بابت پخش این سخنانِ خلاف منافع ملی، دستور فرمایید برای جبران آثار مخرب این سخنان آپارتایدگونه از دختران و زنان سرزمین که سال گذشته به این روش و نگاه اعتراض داشتند، دعوت کنید تا در برنامه‌ای مشابه به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و خواسته‌های خود بپردازند.

امیدوارم در برابر تندروهای اجاره‌نشین در صداوسیما به شایستگی مقاومت کنید.

سید شهاب الدین طباطبایی

دبیرکل حزب ندای ایرانیان

منبع: اعتماد آنلاین
کدخبر: ۲۱۵
ارسال نظر