کدخبر: ۴۹

تکمیل طرح‌های نیمه‌ تمام باعث تسریع در رشد اقتصادی کشور خواهد شد

رئیس جمهور در آیین بهره‌برداری رسمی از خط‌آهن سنندج-همدان گفت: تکمیل هرچه سریع‌تر طرح‌های نیمه تمام باعث تسریع در رشد اقتصادی و به تبع آن قدرت‌آفرینی بیشتر برای کشور خواهد شد.

تکمیل طرح‌های نیمه‌ تمام باعث تسریع در رشد اقتصادی کشور خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری 24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (پنجشنبه، 11 آبانماه) در آغاز برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان کردستان، در آیین بهره‌برداری رسمی از خط‌آهن سنندج-همدان، ضمن ابراز خرسندی از ارائه این خدمت از سوی دولت به مردم این منطقه تصریح کرد: کردستان سرزمین مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان است و از مردمانی با فرهنگ، باصفا، مقاوم و دارای سنت‌های بسیار ارزشمند برخوردار است که همواره پشتوانه‌ای برای انقلاب شکوهمند اسلامی بوده و هستند.

رئیس جمهور خدمت و کار برای چنین مردمی را برای دولت مایه افتخار دانست و افزود: امروز اگرچه شاهد افتتاح خط ریلی 151 کیلومتری همدان تا سنندج بودیم اما آنچه مورد بهره‌برداری قرار گرفت زمانی کاملا تکمیل خواهد شد که این خط به مرز باشماق و از آنجا به خطوط ریلی بین‌المللی متصل شده و مسیر ترانزیتی این منطقه کامل شود.

رئیسی با قدردانی از همه دست‌اندرکاران اجرای این پروژه عظیم و مهم اظهار داشت: تکمیل هرچه سریع‌تر طرح‌های نیمه تمام باعث تسریع در رشد اقتصادی و به تبع آن قدرت‌آفرینی بیشتر برای کشور خواهد شد. یکی از موثرترین راه‌های توانمندسازی کشور و ساختن ایران قوی تکمیل زیرساخت‌های کشور در بخش‌های جاده‌ای، ریلی و ناوگان حمل و نقل کشور در بخش‌های جاده‌ای،‌ ریلی، دریایی و هوایی است.

رئیس جمهور گفت: همچنین در زمینه تکمیل زیرساخت‌های استان در بخش آب، برق و گاز نیز گام‌های بلندی برداشته شده و گازرسانی به کردستان با وجود صعب‌العبور بودن بخش‌های زیادی از استان به سطحی رسیده که می‌توانیم تا چند ماه آینده کردستان را یکی از استان‌های سبز به لحاظ برخورداری از شبکه گاز بنامیم؛ تکمیل این زیرساخت‌هاست که باعث می‌شود تولید به عنوان رکن و اساس مقاوم کردن کشور در مقابل تکانه‌ها رشد کند.

کدخبر: ۴۹
ارسال نظر