کدخبر: ۵۰۸۱

غالب کشورهای «آزادیخواه و مستقل» از دستاوردهای دفاعی ایران استفاده می کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: غالب کشورهای آزادیخواه و مستقل از دستاوردهای دفاعی ایران استفاده می کنند چرا که این کشورها به دنبال تأمین امنیت خودشان هستند.

 غالب کشورهای «آزادیخواه و مستقل» از دستاوردهای دفاعی ایران استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری 24، امیر محمدرضا آشتیانی درخصوص ساخت بالگرد ملی، بیان کرد: در مرحله طراحی مفهومی ساخت بالگرد ملی یا بومی هستیم. در زمینه تعمیرات اساسی بالگردها، در حوزه شرقی و غربی در حال انجام کار هستیم و هیچ مشکلی در تعمیرات اساسی نداریم.

وی گفت: ساخت بالگرد ملی در حقیقت دستیابی به این فناوری است که بتوانیم ابتدائاً در تعمیرات و ساختن قطعات همه بخش های بالگرد اقدام کنیم که این کار شده و طراحی مفهومی نیز تمام شده و باقی مراحل دنبال می شود لذا در آینده نه چندان دور حتماً ساخت بالگرد ملی به سرانجام خواهد رسید.

سرتیپ آشتیانی درخصوص فروش دستاوردهای وزارت دفاع به سایر کشورها گفت: غالب کشورهای آزادیخواه و مستقل از دستاوردهای ما استفاده می کنند چرا که آنها به دنبال تأمین امنیت خودشان هستند.

وی اضافه کرد: ما از سوی کشورهایی که مشکلات مرزی و مشکلات مقابله با مواد مخدر و تروریست دارند، در خواست های بسیار زیادی داریم. با توجه به اینکه در کمک کردن به کشورها یکسری ملاحظات، شرایط و قوانین را باید رعایت کنیم، با حفظ این ملاحظات و قوانین به این کشورها کمک هایی در این زمینه صورت می گیرد.

سرتیپ آشتیانی به میزان ارز آوری از فروش دستاوردهای وزارت دفاع اشاره و اعلام کرد: میزان ارز آوری نسبت به دو سال گذشته حدود ۵ برابر افزایش داشته است.

منبع: شفقنا
کدخبر: ۵۰۸۱
ارسال نظر