کدخبر: ۵۵۷

جعفرزاده: شورای نگهبان جلوی دیکتاتوری انتخاباتی دولت را بگیرد

نماینده ادوار مجلس گفت: آقای رئیسی و تیمش به دنبال مهندسی کامل انتخابات هستند و اجازه نمی دهند حتی یک مخالف دولت به مجلس ورود کند.

جعفرزاده: شورای نگهبان جلوی دیکتاتوری انتخاباتی دولت را بگیرد

به گزارش پایگاه خبری 24، ردصلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس از سوی هیئت‌های اجرایی در چند روز گذشته واکنش های زیادی را در پی داشته است. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده ادوار مجلس و فعال سیاسی اعتدال گرا یکی از چهره های ردصلاحیت شده است که توسط هئیت اجرایی با استناد به بند ۲ ماده ۳۱ و به دلیل عدم التزام به نظام جمهوری اسلامی رد صلاحیت شده است.

خباز: ردصلاحیت شدم، چون دولت دنبال نمایندگان مطیع است/دهقانی: گفتند بخاطر دخالت در انتصابات، ردصلاحیت شده ام

او چند روز پیش با انتشار نامه دریافتی از هیئت اجرایی، در فضای مجازی و با کنایه نوشت: «با بیش از ۷۰ درصد جانبازی در دفاع مقدس، التزام عملی بنده به نظام اثبات نشد!»

در این باره با جعفرزاده ایمن آبادی گفت‌وگو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

آقای جعفرزاده؛ تحلیل شده از دلیل این حجم ردصلاحیت توسط هیئت های اجرایی چیست؟ به ویژه اینکه شخص شما یکی از چهره های ردصلاحیت شده بودید.

می توانم به قطعیت بگویم که ردصلاحیت ها برای اولین بار کاملا سیاسی و برنامه ریزی شده از طرف دولت آقای رئیسی بود. آقای رئیسی و تیمش به دنبال مهندسی کامل انتخابات هستند و اجازه نمی دهند حتی یک مخالف دولت به مجلس ورود کند. هیئت اجرایی در مواردی دخالت و اظهارنظر کرده که طبق قانون در اختیار و تکلیف آنها نیست و به عهده شورای نگهبان است.

در مجموع متاسفانه شاهد روند مهندسی انتخابات هستیم که این موضوع از زمان تشکیل هیئت های اجرایی آغاز شد زیرا افراد تعیین شده معتمد و شناخته شده مردم نبودند و برای اولین بار بیش از ۹۵ درصد ترکیب فکری آنها از یک تفکر تندرو هستند که وابستگی شدیدی به دولت آقای رئیسی دارند که در ۴ دهه پس از انقلاب بی سابقه است.

فرمانداری ها به طور کامل هواخواهان دولت مرکزی را در هیئت اجرایی منصوب کردند و مبنای این هیئت ها هم نظام و جمهوری اسلامی نیست، فقط دولت است. اما آقای رئیسی و تیمش چرا ظرفیت و طاقت حضور منتقدان را ندارد و می خواهد آنها را نابود و از گردونه حذف کنند؟

با این شرایط و با این حجم دشمن تراشی سال ۱۴۰۴ سال آسانی برای آقای رئیسی نخواهد بود. این دولت هرکس که حتی نقد دلسوزانه دارد را حذف کرده است، چه نماینده چه غیر نماینده.

فکر می کنید اعتراض ها در نهایت باعث شود هیئت نظارت نتیجه دیگری برای ردصلاحیت شدگان رقم بزند؟

بله؛ انتظار از شورای نگهبان همین است. شورای نگهبان تشکیل شده تا دیکتاتوری به وجود نیاید و باید جلوی دیکتاتوری دولت را بگیرد. دولت می خواهد مخالفان و منتقدانش را حذف کند اما شورای نگهبان نباید اجازه دهد و با فرمانداران و این هیئت های اجرایی مقابله کند که مردم را دلسردتر می کنند، فضای انتخاباتی که یخ زده بود حالا برفکی شده است!

مردم با این اقدام و حجم ردصلاحیت ها نا امیدِ نا امید شدند و قطعا این نوع رد صلاحیت ها را از شورای نگهبان نمی بینیم و فقط از سوی دولت آقای رئیسی می بینیم و انتظار می رود که جلوی دیکتاتوری انتخاباتی دولت گرفته شود.

این روند جلوی مشارکت و رقابت مورد تاکید رهبری را گرفته و ما اکنون نگران امنیت و سلامت انتخابات که آن هم مورد تاکید رهبر انقلاب است، هستیم.

رایزنی با هیئت نظارت یا اعضای شورای نگهبان را آغاز کردید؟

رایزنی با دولتی ها که فایده ندارد اما با شورای نگهبان رایزنی خواهیم کرد.

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۵۵۷
ارسال نظر