کدخبر: ۵۹۹۵

رزمایش مدافعان آسمان ولایت در ۶۰۰ کیلومتر مربع/ حمله ده‌ها فروند هواپیما به اهداف تعیین شده

فرمانده جدید قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: پنجمین رزمایش تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت مساحتی حدود ۶۰۰ کیلومتر مربع را در بر خواهد گرفت.

رزمایش مدافعان آسمان ولایت در ۶۰۰ کیلومتر مربع/ حمله ده‌ها فروند هواپیما به اهداف تعیین شده

به گزارش پایگاه خبری 24، امیر سرتیپ قادر رحیم‌زاده صبح امروز در نشست خبری ‌پنجمین رزمایش تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت اظهار داشت: مطابق هماهنگی های صورت گرفته تا ساعات آینده مرحله عملیاتی رزمایش مدافعان ولایت آغاز می‌شود در این رزمایش یگان‌های پدافند هوایی ارتش، نیروی هوایی ارتش، نیروی هوافضای سپاه، نیروی دریایی ارتش، نیروی دریایی سپاه و یگان های دیدبانی‌های نیروی زمینی ارتش حضور دارند.

وی افزود: این رزمایش در قالب یک شبکه یکپارچه و کاملا هماهنگ فرماندهی و کنترل پدافند هوایی تحت فرماندهی عملیاتی قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء کشور انجام می‌شود.

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء گفت: مناطق عمومی این رزمایش از آبادان تا چابهار یعنی سواحل خلیج فارس و آب‌های سرزمینی و دریای عمان و حدود 400 کیلومتر به داخل کشور انجام خواهد گرفت که مساحتی حدود 600 کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این رزمایش به نحوی برنامه ریزی شده که در آن ده ها هواپیمای با سرنشین و ده‌ها فروند هواپیمای بدون سرنشین متناسب با تاکتیک‌های روز متناسب با سمت‌های مختلف و در ارتفاع های مختلف، مراکز حساس مشخص شده را مورد حمله قرار می‌دهند و متقابلا سامانه‌های پدافند هوایی گسترش یافته در این مناطق با تاکتیک‌های مناسب تهدیدات موجود به مقابله با هواپیماها اقدام می‌کنند.

کدخبر: ۵۹۹۵
ارسال نظر