کدخبر: ۶۰۱۳

وحیدی: انتخابات یک رزمایش سیاسی است

وزیر کشور گفت: در غرب نتیجه انتخابات توسط کارتل‌های اقتصادی، کمپین‌های سیاسی و روسای احزاب از قبل تعیین‌شده است، اما در کشور ما تا تک‌تک مردم رای خود را به صندوق نیاندازند، هیچ کس نمی‌داند چه کسی انتخاب خواهد شد.

وحیدی: انتخابات یک رزمایش سیاسی است

به گزارش پایگاه خبری 24، احمد وحیدی صبح امروز ۲۸ دی، در همایش نمایندگان فرمانداران در انتخابات که در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، با بیان اینکه ۱۱ اسفند امسال جشن ملی و برآمده از مردم‌سالاری دینی در ایران است، اظهار کرد: انتخابات نمود تحقق اراده مردم برای اداره کشور و نهاد محکمی در حرکت انقلاب است. 

وی افزود: مجریان انتخابات امانت‌دار مردم اند، زیرا طبق فرموده رهبری رای مردم حق‌الناس است و باید از آن پاسداری شود. در خراسان رضوی افزایش تعداد شعب اتفاق بسیار خوبی است. همچنین تدابیر اندیشیده‌شده برای حضور قشرهای مختلف، معتمدین مردم و نخبگان در بین مجریان و مسئولین شعبه‌های اخذ رای خراسان رضوی  باعث اطمینان بیشتر مردم و بسترساز مشارکت همگانی است. 

به گزارش ایسنا، وزیر کشور با بیان اینکه سلامت و شفافیت یکی از ارکان انتخابات است، عنوان کرد: کشور ما از حیث سلامت انتخابات نمونه است. اگر دشمنان ما از حقیقت انتخابات در ایران رونمایی کنند، خواهند دید انتخابات ما جزو سالم‌ترین و بهترین‌ نمونه‌ها در جهان است. دیدید در آمریکا که می‌گویند بزرگترین دموکراسی دنیاست، در جریان انتخابات چه اتفاق افتاد. در غرب نتیجه انتخابات توسط کارتل‌های اقتصادی، کمپین‌های سیاسی و روسای احزاب از قبل تعیین‌ شده است، اما در کشور ما تا تک‌تک مردم رای خود را به صندوق نیاندازند، هیچ کس نمی‌داند چه کسی انتخاب خواهد شد. 

وحیدی با تاکید بر اینکه انتخابات یک رزمایش سیاسی است، بیان کرد: هم وفاداران انقلاب و هم دشمنان نظام همه به این انتخابات چشم دارند، زیرا این رویداد مهم نشان‌دهنده اوج قدرت و اقتدار کشور است. لذا ما وظیفه داریم تمام بسترها را برای انتخابات عادلانه و بدون تبعیض فراهم کنیم. 

وی با بیان اینکه در کشور ما تمام مردم حق رای دارند، اضافه کرد: در ایران حتی محکومان قضایی هم حق رای دارند و هر فردی با هر موقعیتی می‌تواند رای دهد. این یک انتخابات عادلانه و بدون تبعیض و از افتخارات نظام ماست. 

تحقق چهار محور مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت مهم است

وزیر کشور با بیان‌ اینکه در این دوره از انتخابات اتفاق خوبی در بحث تبلیغات انتخاباتی رخ داده است، گفت: در این دوره ما برای تبلیغات، امکانات دولتی و صداوسیما را عادلانه در اختیار داوطلبان گذاشتیم تا بتوانند با کمترین هزینه از این امکانات استفاده کنند. این ظرفیت بسیار خوبی است تا تمام نامزدها بتوانند با هر سطح مالی خود را معرفی کنند و مردم همه نامزدها را بشناسند و یک انتخاب شایسته داشته باشند. 

به گزارش ایسنا، وحیدی با بیان اینکه همواره در جمهوری اسلامی سطح مشارکت بالا بوده است، افزود: تنها در دو دوره اخیر شاهد مشارکت کمتر از ۵۰ درصد بودیم که همان هم اگرچه در سطح خود عدد بالایی است، اما انتظار جمهوری اسلامی بیشتر از این است. اینکه دائم بر مشارکت حداکثری تاکید می‌شود، نشان‌دهنده اعتقاد حقیقی نظام به رای مردم و حقانیت جمهوری اسلامی است. 

وی ادامه داد: اگر کسانی پیدا شوند که مردم را نسبت به حضور در انتخابات دلسرد کنند، آنان ضدمردمی اند و می‌خواهند مردم را از حق انتخاب خود محروم کنند. البته طبیعی است در خارج افرادی که همواره از نظام و مردم‌ ما سیلی خورده‌اند، نخواهند مردم با حضور در انتخابات قدرت خود را به رخ جهانیان بکشند، اما امیدواریم کسی در داخل کشور نباشد که بخواهد مردم را از مشارکت بازدارد. نظام ما هیچ گاه نه‌تنها از مشارکت مردم نترسیده، بلکه همواره مردم را به مشارکت بالا دعوت کرده است، زیرا این نظام و کشور متعلق به مردم است.

وزیر کشور بیان کرد: اعتقاد مردم به مقدسات، عشق دو طرفه بین مردم و رهبری و هم چنین اعتماد مردم به کارگزاران خود، سه مزیت ویژه‌ای است که ما را بر این می‌دارد تا یک انتخابات هرچه پرشکوه‌تر و دشمن‌شکن‌تر برگزار کنیم. 

وحیدی تاکید کرد: اینکه چه کسی از چه گرایشی انتخاب می‌شود، در درجه دوم اهمیت دارد. برای ما تحقق چهار محور مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت مهم است. در انتخابات رقابت بین ایده‌هاست و تنها بین افراد و جناح‌ها نیست. ممکن است فردی واقعا کارآمد باشد، اما الزاما برچسب حزب و تشکیلات خاصی را نداشته باشد. مهم این است که شایستگان در مجلس حضور یابند. 

وی با اشاره به بررسی مجدد مدارک افرادی که نسبت به نتیجه صلاحیت خود اعتراض داشتند، گفت: ان‌شاءالله تعداد قابل توجه دیگری هم بتوانند تایید صلاحیت شوند. ما تمایل داریم که تا جایی که ممکن است، افراد بیشتری تایید صلاحیت شوند. 

وزیر کشور هم‌چنین با تاکید بر این‌که امنیت در کشور ما مثال‌زدنی است، اظهار کرد: اگرچه برخی تلاش دارند امنیت ما را خدشه‌دار کنند، اما دستگاه‌های ما در داخل کشور هوشیارند و به هر حرکتی در زمان مناسب پاسخ می‌دهند.

وحیدی هم چنین با بیان این که مجلس خبرگان نماد عالی پیوند جمهوریت و اسلامیت است، افزود: عالی‌ترین سطح اداره کشور که در وجود رهبر نظام متجسم است، توسط اعضای مجلس خبرگان انتخاب می‌شود و اعضای خبرگان نیز منتخب مردم اند. این نشان‌دهنده عمق مردم‌سالاری در کشور ماست. 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۶۰۱۳
ارسال نظر