کدخبر: ۶۳۸

خبر مهم برای ردصلاحیت شدگان انتخابات مجلس

داوطلبان کمتر از ۹ ساعت فرصت دارند اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت کنند و این مهلت تکرار نمی‌شود.

خبر مهم برای ردصلاحیت شدگان انتخابات مجلس

به گزارش پایگاه خبری 24، امروز چهارمین و آخرین روز مهلت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی برای ثبت اعتراضات است که به شکل الکترونیکی می‌توانند در سامانه برخط وزارت کشور ثبت کنند.

بر این اساس، داوطلبان کمتر از ۹ ساعت فرصت دارند اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت کنند و این مهلت تکرار نمی‌شود.

با پایان ثبت نام نهایی داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات در سوم آبان ماه امسال، بررسی صلاحیت‌های داوطلبان به مراجع پنج‌گانه ارسال شد و وزارت کشور و این پنج دستگاه شامل (وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، سازمان ثبت احوال، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی و قوه قضائیه) صلاحیت‌های داوطلبان را تا ۱۳ آبان بررسی کردند و با انجام استعلام‌ها این فرایند به اتمام رسید.

سپس نتایج استعلام‌ها از ١۵ آبان ماه به هیات‌های اجرایی مراکز فرمانداری‌های حوزه انتخابیه ابلاغ و در روز های ۱۹ و ۲۰ آبان به داوطلبان اعلام شد.

«محمدتقی شاهچراغی» معاون سیاسی وزیر کشور هم اعلام کرده بود از بین ۲۴ هزار و ۹۸۲ نفر داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با همه سلایق ، ۱۴ درصد عدم تایید و ۱۴ درصد عدم احراز شدند که البته عدم احراز و عدم تایید به معنای رد صلاحیت نیست و داوطلبان معترض از امروز یکشنبه ۲۱ آبان به مدت چهار روز می‌توانند به سامانه وزارت کشور مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

بعد از ارایه مدارک و ثبت اعتراض، هیات‌های نظارت استانی با هماهنگی نظارت مرکزی موظف هستند در طول ۵۰ روز رسیدگی کنند ‌و پاسخ دهند و اگر داوطلبی در هیات نظارت مجدد عدم تایید یا عدم احراز گرفت می‌تواند به شورای نگهبان اعتراض خود را بیان کند که در قانون آمده است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا
کدخبر: ۶۳۸
ارسال نظر