کدخبر: ۷۳۵

باکو: توافق حمل و نقلی با ایران حق حاکمیتی جمهوری آذربایجان است

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای با بیان این که آذربایجان بار دیگر تأیید می‌کند که فرمت «۲+۳» (آذربایجان-ارمنستان-ترکیه، روسیه-ایران) اولویت امنیت منطقه است، تاکید کرد: آمریکا کشور منطقه نیست و با اقدامات و اظهارات خود به تلاش‌های امنیت حمل و نقل کشورهای منطقه ضربه می زند.

باکو: توافق حمل و نقلی با ایران حق حاکمیتی جمهوری آذربایجان است

به گزارش پایگاه خبری 24، این مطلب را وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در جواب بیانیه جیمز اوبراین، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در جلسات کمیته فرعی اروپایی روابط خارجی مجلس نمایندگان داده است.

خبرگزاری آپا نوشت که در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است: طرف آمریکایی به خوبی می‌داند که عدم اجرای تعهدات ناشی از بند ۹ بیانیه سه جانبه ۲۰۲۰ توسط ارمنستان، آذربایجان را بر آن داشت تا در مورد ساخت جاده‌های جایگزین تصمیم بگیرد. توافق در مورد نحوه ایجاد خطوط ارتباطی با کشورهای همسایه، از جمله توافق با ایران در مسیر جمهوری خودمختار نخجوان، حق حاکمیت آذربایجان است. در این زمینه، آذربایجان بار دیگر تأیید می کند که فرمت «۲+۳» (آذربایجان-ارمنستان-ترکیه، روسیه-ایران) اولویت امنیت منطقه است. در این راستا، هرگونه اظهارنظری که تلاش‌های مورد بحث را تضعیف کند، نامناسب است.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۷۳۵
ارسال نظر