کدخبر: ۹۱۳۶

خبرگزاری حوزه: قهر با صندوق رای و انتخابات، موجب تاخیر در ظهور می‌شود

یقینا قهر با صندوق های رای و بی تفاوتی نسبت به انتخابات، موجب تاخیر در ظهور و یک انتخابات پر شور و درست، به تحقق عدالت اجتماعی و نزدیک شدن ظهور منجی کمک خواهد کرد.

خبرگزاری حوزه: قهر با صندوق رای و انتخابات، موجب تاخیر در ظهور می‌شود

به گزارش پایگاه خبری ۲۴، 

خبرگزاری حوزوی رسا نوشت: بسیاری از انسان های عالم صرفا منتظر آمدن منجی و موعود هستند تا بیاید و ظلم را ریشه کن کند، اما برای آمدن او برنامه یا تلاشی ندارند، که این نوع انتظار را میتوان انتظار منفعلانه نامگذاری کرد؛ اما انتظار در تشیع حقیقی، انتظار همراه با تلاش است یا بهتر بگوییم یک انتظار فعالانه است.

 

از مهم ترین آرزوهای هر انسان آزاده در عالم، برقراری عدالت اجتماعی و حذف ظلم و فساد از جهان هستی است؛ و معمولا ادیان و مذاهب گوناگون دنیا، برای تحقق این آرزو، در انتظار یک منجی و یک موعود هستند؛ اما تفاوت اساسی و مهم شیعیان حقیقی با دیگر ادیان و مذاهب در نوع انتظار است.

 

بسیاری از انسان های عالم صرفا منتظر آمدن منجی و موعود هستند تا بیاید و ظلم را ریشه کن کند، اما برای آمدن او برنامه یا تلاشی ندارند، که این نوع انتظار را میتوان انتظار منفعلانه نامگذاری کرد؛ اما انتظار در تشیع حقیقی، یک انتظار همراه با تلاش است، همراه با برنامه، یا بهتر بگوییم یک انتظار فعالانه است.

 

یعنی شیعیان حقیقی منتظر نیستند تا منجی بیاید، بلکه تلاش میکنند تا او را بیاورند. در روایات متعدد از اهل بیت (علیهم السلام) شما مشاهده میکنید که انتظار را به عنوان یک عمل معرفی می‌کنند، نه صرفا یک حالت روحی و قلبی.

 

شخصی از امیرالمومنین «علیه السلام» سوال می‌کند: اَىُّ الاعمالِ اَحَبُّ اِلَى اللّه، چه عملی نزد خدای متعال محبوب تر است و حضرت در پاسخ میفرمایند: اِنْتِـظارُ الْفَـرَجِ یا امام جواد «علیه‌السلام» در روایتی فرمود: اَفضَلُ اَعمالِ شیعَتِنا اِنْتِـظارُ الْفَرَجِ. با ارزش ترین اعمال شیعیان ما انتظار فرج است و از این قبیل روایات که حضرات انتظار را به عنوان عمل معرفی کرده‌اند.

 

خب حالا از مهمترین اعمال برای تحقق ظهور، زمینه سازی ظهور، تربیت نیرو برای ظهور، نشر معارف مهدوی و آشنایی مردم عالم با حضرت بقیةالله الاعظم «عج» است. از اهداف اصلی این انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی در ایران، همین مقدمه سازی ظهور است تا در بستر حاکمیت اسلامی هم معارف مهدوی منتشر شود و هم سربازان و سرداران حقیقی برای حضرت تربیت شود.

 

منتظر حقیقی امام زمان «عج» کسی ست که با اعمالش ظهور را نزدیک و نزدیک تر گرداند و طبیعتا کمک به حکومت اسلامی، کمک به تحقق ظهور و آمدن منجی است. حالا با تشکیل حکومت اسلامی، وظیفه منتظران واقعی کمک به این حاکمیت است که قطعا این کمک، در راستای ظهور خواهد بود.

 

امروزه یکی از مصادیق کمک به حاکمیت، حضور پر شور در انتخابات و دعوت دیگران به مشارکت حداکثری است؛ چرا که انتخابات پر شور در وهله اول حاکمیت اسلامی را تقویت میکند، در گام دوم همدلی و اتحاد شیعیان و مسلمانان منتظر را به رخ جهانیان می‌کشاند و انتخاب فرد صالح، کمکی ست برای روی کار آمدن افرادی مهدوی، دلسوز اسلام و انقلاب، و مقدمه سازان ظهور.

 

پس یقینا قهر با صندوق های رای و بی تفاوتی نسبت به انتخابات، موجب تاخیر در ظهور و یک انتخابات پر شور و درست، به تحقق عدالت اجتماعی و نزدیک شدن ظهور منجی کمک خواهد کرد.

 

                     ما منتظر تو نیستیم آقاجان                                            تنها همه انتظار داریم از تو

 

ان شاالله که همه از مقدمه سازان ظهور حضرت حجت باشیم و سربازان حقیقی ایشان، به برکت صلوات بر محمد آل محمد

 

کدخبر: ۹۱۳۶
ارسال نظر