کدخبر: ۹۳۹۶

وجود ۱۵ هزار صندوق رأی سیار در سراسر کشور

سخنگوی کمیته انتخابات وزارت کشور گفت: شعب استانی شامل ۴۴ هزار صندوق رأی ثابت و ۱۵ هزار صندوق رأی سیار در حال انجام رأی‌گیری هستند.

وجود ۱۵ هزار صندوق رأی سیار در سراسر کشور

به گزارش 24 آنلاین، محسن اسلامی امروز ( جمعه ۱۱ اسفندماه ) در جمع خبرنگاران گفت: رأس ساعت ۸ فرایند اخذ رأی برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان شروع شد. بدون هیچ تاخیر و به صورت روال فرآیند اخذ رأی در حال انجام است و شعب استانی شامل ۴۴ هزار صندوق رأی ثابت و ۱۵ هزار صندوق رأی سیار در حال انجام رأی‌گیری هستند.

وی افزود: امروز ۶ اطلاعیه صادر کردیم، از این‌رو نگاهی گذار به اطلاعیه‌ها خواهیم داشت. اطلاعیه شماره ۱۹ ناظر بر این موضوع بود که هیچ اوراق انتخاباتی نامزدها نباید در شعب اخذ رأی وجود داشته باشد، بنابراین همه اوراق با محتوای مذکور امحا شده است. قانونا فرآیند رأی‌گیری تا ساعت ۱۸ ادامه پیدا می‌کند و بعد از آن با تصمیم وزیر کشور ادامه پیدا می‌کند.

اسلامی همچنین تصریح کرد: مردم با ارائه یکی از مدارک ۵ گانه می‌توانند رأی بدهند، در موضوع شناسنامه‌های قدیمی که کد ملی در آن نیست دستورالعمل این است که در کنار شناسنامه مدرک شناسایی که کدملی در آن اخذ شده، همراه فرد باشد. همچنین تاکید شده که اطلاعات اعضای صندوق‌ها به روز باشند و اطلاعیه‌ها را بخوانند. نکته دیگر این است که عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست.

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۹۳۹۶
ارسال نظر